Günaydın Pazartesi

Yıllar geçiyormuşçasına hissettiğimiz hafta içi günlerinin, göz açıp kapatma süresinde biten hafta sonu günleri ile bir alıp veremediği var ama çözemedik. Çözdüğümüz ve bildiğimiz o ki Pazartesi, haftanın en sevilmeyen günü olabilir! Pazar akşamüstü başlayan “Ay bana bir haller oluyor…” hezimetinin, Pazartesi günü ağzımızdan “Offf” nidalarıyla çıkması hiçten bile değil. Bu “hiçten bile değil” tanımına renkli ve eğlenceli bir alternatif getirmek istedik ve evet ekranınızdayız. Sizin için Pazartesi sendromunu yenmenin 6 adımını araştırdık. İşe yarar mı bilmiyoruz ancak denemekte fayda görüyoruz.

1- Bir Küçük Fındık Meselesi!

Size önce, güne başlama enerjisi lazım. Enerji deyince ilk akla gelen kuruyemişlerden biri fındık, fıstık gibi kuruyemişler. Sizin için harika bir önerimiz var; fıstık ezmeli bar tarifi, güne enerji bir başlangıç için ideal!

bar-tarifi

2- Güne Aynaya Gülümseyerek Başlayın!

Bir nevi “kendinizi selamlayın”. Her şey, kişinin kendini sevmesi ile başlar. Çünkü kendini seven insan, başkasına üzdürmez, kalbini kırdırmaz, kötü düşüncelerin esareti olmaz. Kendinize kocaman bir gülümseme fırlatıverin aynadan… Sonrası gün içinde şekillenecektir zaten.

gulumsemek

3- Masaüstü Renkleriniz!

08:30’çular, bu önerimiz size! Maillerinizi okumadan, işlerinize başlamadan önce masaüstü fotoğrafınızı değiştirin. Güzel bir okyanus görseli, içinizi ferahlatacaktır.

calisma-masasi

4- Dalga Sesleri Ovalara Yayılsın!

Gönül ister Yoga, Reiki ya da Ayurveda gibi profesyonel ruh arındırma yöntemleri ile güne başlayın. Ancak böyle bir şansınız yoksa, güne dalga sesleri ile başlamak sadece bir tıkınızı alır. Mobil aplikasyonlardan içinde bol dalga olanını indirin ve işi kulaklığınız ile beyninize bırakın. Onlar gerekeni yapar.

dalga-sesi

5- Dünya Derdi Dünyada Kalır!

Evet, günlük koşturmacada bunu hep atlıyoruz belki ama inanın çözülmeyecek bir şey yok. Siz işe 10 dakika geç gittiniz diye birileri bu dünyadan ayrılmayacak ya da dahası işleriniz yetişmiyor diye dünyanın sonu gelmeyecek. Unutmayın panik, hata doğurur; sakin olun…

mutluluk

6- Ne kaçırdığınızı değil, neye sahip olduğunuzu umursayın!

Evet, bazen şans bizi teğet geçebilir. Hani demiştik ya hayat bir hikâye, aynı sayfada kalmayın diye… İşte size bir güncelleme daha! Tren kaçtıysa, arkasından bakıp üzülmek yerine; önüne geçip durakları yakalamayı deneyin.

pazartesi-sendromu

Bu adımlar aslında buzdağının görünen kısmı. İşin görünmeyen kısmı kalbinizde saklı, ruhunuzda kilitli. Siz isterseniz her şeyi yapabilirsiniz.

Unutmayın! Ya ÇARESİZsiniz ya da çare SİZSİNİZ!

Pazartesi’niz lokum tadında geçsin! 😉