Peki Bu Tarifler İçin Sadece 10 Dakika Yeterli Desek?

Diyelim ki vaktiniz yok, diyelim ki uğraşasınız yok ve dahası pek de içinizden kendinizi mutfaklara adamak gelmiyor. Hani olura, bugün de şöyle şipşak bir şeyler yiyesiniz var. Ama gelin görün ki lezzetten de ödün vermeye hiç niyetiniz yok. Peki böyle durumlarda “Şöyle 10 dakikada ne yapsam?” dediğiniz hiç olmuyor mu? Olur olur, modunuzu düşündük ve sizin için sadece 10 dakikada hazırlanabilecek lezzetleri toparladık. Mutfakta görüşürüz!

pratik-yemekler

1- Çılbır Tarifi

E konu pratikse, başrolümüz yumurta tabi. Sıradan yumurta tariflerinden sıkılanlara #iyigelecek lezzetli bir önerimiz var; çılbır tarifi. İzlemek için görsele tıklamanız yeterli!

cilbir

2- Salamlı Kuplar Tarifi

Yazımızın en başında demiştik; lezzetten ödün vermeye hiç niyetimiz yok. İşte ispatı; enfes bir salamlı kup tarifi. Nasıl mı? Şöyle buyurun!

salamli-kuplar

3- Firavun Sosis Tarifi

Sosisleri sardık, sarmaladık ve şahane bir tarif çıkardık. Ortalama 10 dakikada olur… Yapılışı da çok basit.

sosis

4- Kolay Krep Tarifi

Adı üstünde, şipşak! Krep yapmanın pratik bir yolunu sizlerle paylaşmak istedik; hem lezzetli hem kolay. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın!

KREP

5- Fincan Kek Tarifi

Yok derseniz ki canım tatlı çekti, o halde onu da hemencecik yapabiliriz. Kek malzemeniz varsa işimiz kolay. Fincanda kek yapalım mı?

fincan-kek

6- Leyla Tost Tarifi

Geleneksel tost tariflerinden sıkılanlara özel şahane bir tost ile finalimizi yapalım; leyla tost.

tost

Sadece 10 dakikada yapılan tarifler silsilemize burada bir virgül koyalım, devamını ilerleyen günlerde yeniden paylaşalım. Şimdilik bize müsade…

Afiyet Olsun! 🙂