Pırasa Sevmem Diyenleri 5 Hayır ile Uğurluyoruz!

Aaa merhaba, siz miydiniz pırasayı ağzına bile sürmeyen? Toku ağırlaması zordur biliriz ama hatırlarsanız daha önce de şu yazımızda karnabahar ile barıştırmıştık ‘ıyyy’ diyen damakları. İdmanlıyız yani hassas damaklara! Hazır mevsimiyken gelin pırasa ile barıştıralım sizi. Sevmeyenleri bile 2 defa düşündüren şahane tarifler hazırladık.

1- Pırasalı Mısır Unlu Çörek Tarifi

Güzel bir çörek ile başlayalım. Geçen gün yaptığımız mısır unlu peynir köftesinden artan mısır unları ile nefis bir çörek hazırladık.

misir-unlu-corek
2- Fırında Peynirli Pırasa Tarifi

Derseniz ki pırasayı yalnız yiyemiyorum, o halde biz de içine peynir koyarız bir de fırına attık mı değmesinler keyfimize!

firinda-peynirli-pirasa

3- Etli Pırasa Sarma Tarifi

Geleneksel dolma tarifinin pırasa versiyonu ile karşınızdayız bu sefer. Etli nefis bir pırasa sarma yaptık.

etli-pirasa-sarma

4- Pırasalı Nohutlu Çorba Tarifi

Pırasa ile nefis bir çorba tarifi de yapabiliriz. İçine nohut da attık, mis gibi bir lezzet oldu. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın.

corba

5- Patatesli Pırasalı Çorba Tarifi

Bir çorba daha ekleyelim, soğuk kış günlerinde iyi gider. Güzel bir patatesli pırasalı çorba kaynıyor tenceremizde; bi’kaşık da siz almaz mısınız?

pirasali-corba

Nedir şimdi durumlar; fikrinizde biraz yumuşama oldu mu? Hazır mevsimiyken, siz yol yakınken bu şifa yeşilinden yapıverin bizce. Konuyla alakasız gibi olacak ama laf aramızda sindirim sorunlarına da çok iyi geliyor 🙂

Şimdilik bize müsade, akşama ne pişirsek telaşındayız; ilk fırsatta yine buluşalım!