Pırasa Yemeğinin Yanına Ne Yakışır?

Bu akşam yemeğine pırasa pişirmeye karar verdiniz; fakat “Sadece pırasayla da doymayız ki…” diye mi düşünüyorsunuz? O hâlde doğru yerdesiniz; çünkü pırasanın yanına çok yakışacak, leziz ve faydalı 6 yemek seçeneğini sizin için derledik. Size aralarından seçim yapıp tarifi derhal uygulamak kaldı. İşte detaylar…

1. Sağlık Deposu: Yoğurtlu Köfte

Sebzenin yanına güzel bir köfte yemeği ekleyerek besleyici ve çok faydalı bir sofra hazırlamak mümkün. İşte karşınızda yoğurtlu köfte!

Bulgur, sarımsak, dereotu, zeytinyağı gibi malzemelerle hazırlanıp yoğurt ile tamamlanan bu tarife bayılacaksınız. Özellikle mevsim geçişlerinde şifa gibi gelecek olması da bonusu! Nefis tarifle tanışmak için hemen tıklayın:

2. Parmakları Yedirir: Bolonez Soslu Makarna

Sağlıklı bir seçenek olan pırasayı küçük bir yaramazlık ile süslemeye ne dersiniz? Bol vitaminli pırasa yemeğinin sonrasında bolonez soslu makarna ile lezzete doymak istiyorsanız hemen tıklayın:

3. Anadolu Kokar: Bulgur Pilavı

Mutfağımızın has lezzetlerinden biri olan bulgur pilavının sofranızı tamamlamasına izin verin! Pirinç pilavına göre çok daha hafif ve faydalı olan bulgur pilavı, pırasa yemeğinin yanına çok yakışacak! Nefis tarif için hemen tıklayın:

4. Rengi Büyüler: Kurutulmuş Domates Çorbası

Sofra dediğin çorbasız olmaz diyorsanız, nefis bir pırasa yemeğinin öncesinde sıcacık bir kâse kurutulmuş domates çorbasına hayır diyemeyeceğinizi düşünüyoruz. Nefis tarif için hemen tıklayın:

5. Ağızlar Tatlanır: Ballı Tavuk Tarifi

Şöyle bol limonlu bir pırasa yemeğinden sonra ağızları tatlandırmaya var mısınız? Ballık tavuk ile tüm ezberleri unutup şahane bir sofra kurmaya hazır olun. Nefis tarif için hemen tıklayın.

6. Özel mi Özel: Körili Et Kavurma

Nefis bir pırasa yemeğinin sonrasında işi zirvede bırakmak istiyorsanız yanına güzel bir et yemeği de pişirin deriz. İşte size zirveden bir tarif, karşınızda körili et kavurma! Nefis tarif için hemen tıklayın: