Pırasayla Hazırlanan 8 Nefis Tarif

Herkes tarafından sevilmese de acilen sevilmesi gereken pırasa, soğangiller familyasının en faydalı çeşitlerinden biridir…

Kış güzeli pırasayla hazırlanan 8 farklı yemek tarifiyle karşınızdayız.

pirasali-tarifler

Havaların soğuması ile birlikte yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlayan pırasalarla tam da hasret giderme zamanıdır! Bunun için size birbirinden nefis pırasalı tarifleri bir başlık altında derledik. İste öğlen ister akşam yemeğine hafif ve çok faydalı bir seçenek ararsanız yazımızın devamını incelemekte daha fazla geç kalmayın.

1. Enerji İçerir: Pırasalı Kiş

Kış boyunca kaybettiğiniz enerjiyi doğal yollardan bulabileceğiniz yemeklerden biri de pırasalı kiş. Bolca vitamin ve minerali sayesinde enerjinizi artırıp hastalıkları kovalayacak pırasalı kiş tarifi için hemen tıklayın:

Pırasalı Kiş Tarifi

2. Suyuna Ekmek Banmalı: Pırasalı Et Haşlama

Sebze yemekleri sıralıyoruz diye etseverleri de unutacak değiliz elbette. İşte hem etseverleri hem de sebzeseverlerin gönlünü ve midesini hoş tutacak nefis bir tarif için hemen tıklayın:

pirasali-sos

3. Sevmeyene Sevdirir: Pırasa Kavurması Tarifi

Pırasa kolay kolay sevilen bir sebze değil; kabul. Ancak onun faydalarından yararlanmak için sevmeyi düşünürseniz size etkili bir tarifimiz olacak, hemen tıklayın:

pirasa

4. Yumuşacık Olur: Kefirli Pırasa Böreği

İçine her şeyi katık edip bayıla bayıla yediğimiz börekler bu kez pırasa ile buluşuyor ve ortaya farklı bir seçenek çıkıyor. Çayımın boynu bükük kalmasın, diyorsanız tarif için hemen tıklayın:

firinda_pirasa_tarifi

5. Mis Kokar: Portakallı Pırasa Tarifi

Bazıları için portakal pırasasız, pırasa portakalsız olmaz. Siz de onlardan biriyseniz C vitamini dolu, aromatik lezzeti ile büyüleyen bu tarife bayılacaksınız. Detaylar için hemen tıklayın:

6. Bir İtalyan Sabahı: Pırasalı Omlet

Erkenden uyanıp İtalya’ya kahvaltıya gitmek ister misiniz? Bu mümkün değil mi diyorsunuz? Peki ya İtalya’yı evinizin mutfağına getirsek, cazip değil mi? İşte size nefis mi nefis, farklı mı farklı bir seçenek. Kahvaltınızı güzelleştirip güne güçlü bir şekilde başlamanızı sağlayacak tarif için hemen tıklayın:

omlet

7. Kış Tazesi Pırasa Sahnede: Pırasa Mücveri

Ne yapalım kabak mevsimi geçtiyse, pırasa mevsimini başlatırız biz de! Kabak mücverini unutturacak, leziz ve vitamin dolu pırasa mücverine bayılacağınıza eminiz. Tarif için hemen tıklayın:

pirasa-mucveri

8. Misafiri Şaşırtır: Pırasalı Muffin Tarifi

Kim demiş muffinler sadece kekler içindir diye? İşte size yepyeni bir tarif. Çaya gelen misafiri şaşırtacak, mısır unuyla hafifletip pırasası ile sağlık sunacak mini mini muffinler! Tarif için hemen tıklayın:

pirasali-muffin