Portakalla Hazırlayabileceğiniz 8 Leziz Tarif

Şimdi Patatesin Tam Mevsimi! Videoyu izlemek için tıklayın!

1.Portakallı Kereviz

Çocukluğumuzda, patatese benzerliği sayesinde annelerimizin yememizi sağladığı kerevizi ,birçoğumuz büyüyünce artık zorla değil, kendi iradesince yemeye başlar. Çünkü içeriği ile öylesine faydalıdır. Büyüyünce birçoğumuz onu artık zorla değil, kendi iradesince yemeye başlar. İçerisine bolca limon sıkarak faydasını artırır, bunu yaparken patatesin boynunu da bükmez, onu da tarife dahil eder. Neyden mi bahsediyoruz, elbette ki kerevizden.

2.Portakallı İrmik

Şöyle hafif mi hafif bir tatlı olsun, ağzımda dağılırken aromatik bir tat bıraksın istiyorsanız gelin peşimizden; portakallı irmik tam size göre!

3.Portakallı Pırasa

Kış tazesi pırasayı da, kereviz gibi portakalla pişirebilirsiniz!

4.Portakallı Fırın Sütlaç

Vitamin dolu portakal, nefis lezzetlere göz dikmeye devam ediyor! Geleneksel Türk mutfağının başucu tatlılarından fırında sütlaç bu kez farklı bir aromaya kavuşuyor… Nefis tarifin detayları için videomuzu izleyin.

5.Crepe Suzette (Portakallı Krep)

Kış güneşi portakalla lezzetlenen portakallı krep tarifi MigrosTV’de!

6.Brezilya Usulü Portakallı Salata Tarifi

Brezilya usulü portakallı salata tarifimizi kaçırmayın!

7.Portakallı Kek Tarifi

Portakal ile tadına doyum olmayacak, puf puf bir kek yapıyoruz! Portakallı tatları seviyorsanız bu kek tarifimize bayılacaksınız. Nefis ve pratik tarif şimdi MigrosTV’de!

8.Fırında Portakallı Somon

Somon balığına farklı bir soluk getirmek istedik. Sadece meyve olarak tüketilen değil aynı zamanda yemeklere de tat katan portakal ile somonu bir araya getiriyoruz.