Pötikareli Sohbetlere Eşlik Eden 5 Kolay Pizza Tarifi!

Hafta sonu planları yapılmaya başlandı mı? Hazır zaman yaklaşıyorken ve aslında bir anlamda kışa geçiş yapıyorken, yazdan kalma şu son günleri güzel bir piknik ile değerlendirmeye ne dersiniz? Piknik sepetinizde geleneksel tatların yanı sıra, hem pratik hem özel lezzetlere de yer verin ki burada sözü pizzalara bırakalım! Sizler için yapımı kolay pizza tarifler araştırdık. Pikniğe gitmeden kısa bir süre önce hazırlayabileceğiniz bu enfes tarifler ile dumanı üstünde keyifler sizi bekliyor. İsterseniz lafı değil, hamuru uzatalım ve şu enfes pizza dilimlerini hazırlamaya koyulalım!

1- Bi’lokmalık Kolay Pizza Tarifi

Önce işe küçükten başlayalım, sonra büyütürüz. İlk konuğumuz enfes bir pizza üstelik tek yudumda yeniyor. Bi’lokmalık pratik pizza tarifi için tıklayın.

pizza

2- Kalpli Pizza Tarifi

Eğer piknik arkadaşlarınız arasında özel biri de varsa, onu etkilemenin en lezzetli yollarından birine merhaba deyin. Kalp şeklinde mini pizzalar hazırladık. Hem kolay, hem etkili 😉 bu tarifimiz ile önce kalpleri sonra mideleri fethedin!

kalpli-mini-pizza
3- Domatesli Pratik Pizza Tarifi

Siz bakmayın adının pizza olduğuna, yapım kolaylığı omlet ile eşdeğer neredeyse! İddialı ve bir o kadar lezzetli tarif için görselin üzerine tıklayın!

domatesli-pizza

4- Çıtır İtalyan Pizza Tarifi

Konu pizzaysa, lezzet mamma mia’dır! İşe biraz profesyonellik katmanın tam zamanı. Sizin için çıtır İtalyan pizza hazırladık. Hem kolay, hem lezzetli, hem şık; daha ne olsun! Bakın nasıl yaptık…

italyan-pizza

5- Karamelize Soğanlı Pratik Pizza Tarifi

Mutfaktan mis gibi kokular geliyor! Karamelize soğanlı pratik pizza tarifimiz ile piknik örtünüz şenleniyor. Yemeklere kattığı lezzet kadar gözlerimize kattığı(!) yanma hissi ile de nam salan soğan için, doğrama sırasında işinizi kolaylaştıracak bir de önerimiz var. Soğanları doğramadan önce ağzınıza bir miktar su alın ve doğrama işlemi devam ettiği sürece ağzınızda tutun. Soğan, gözlerinizi yakmayacaktır.
Önce piknik sepetine özel sandviç tarifleri vermiştik, şimdi de pizza önerilerimizi ile konuk olduk pötikareli sohbetlerinize… Bitti mi sandınız? Pikniğe özel enfes kek tariflerimiz için tıklayın!

pizza-tarifleri soganli-pizza