Sadece Tavada mı Sandınız? Yumurtayı Bir de Böyle Pişirmeyi Deneyin!

Her öğünün kurtarıcısı; sabah yersiniz tok tutar, öğlen yersiniz zinde bırakır, akşam yersiniz hafif olur. Diyeceğimiz o ki yumurta günün her saati hayatımızda. Bugüne kadar yumurta ile türlü tariflerimiz oldu biliyorsunuz. Yetmedi, kalanını saçımıza maske, çiçeklerimize bakım bile yaptık 🙂 Bu sefer tarifin bi’tık ötesine geçelim dedik. Yumurtayı tavada ya da tencerede yapıyorsanız müthiş alternatiflerle karşınızdayız. Bakın yumurta başka nasıl ve nerelerde pişirilir?

1- Mikrodalgada mesela. Isıya dayanıklı bir fırın kabına arzu ettiğiniz karışımı aktarın, üzerine yumurtayı kırıp fırınlayın. Nefis bir tarif olacaktır.

mikro_dalga

2- Fırın tepsisine ne dersiniz? Yumurtayı bütün halinde kırıp karıştırmak yerine, fotoğraftaki gibi kavrulmuş ıspanakların üzerine kırabilirsiniz. Buyurun size enfes bir öğle yemeği önerisi.

firin_tepsisi

3- Kim demiş muffin kalıbında yumurta yapılmaz diye? Mis gibi de olur. Siz damak tadınızı alın gelin, mutfakta buluşalım.

muffin_kalibi

4- Hmm bu biraz meşakkatli olabilir. Ama denemeye değer! Waffle tavasında yumurta yapmaya ne dersiniz?

yumurta

5- Ya da yumurtaya bir yatak? Daha önce kabak sandalı yapmıştık mesela, aynı şekilde yumurta için de bir yatak hazırlayabilirsiniz.

yumurtali_tarifler

E tabi bu kadar yumurtadan bahsetmişken yazımızın finalini de şöyle güzel yumurta tarifleri ile yapalım. Şu linkten pek çok yumurta tarifine ulaşabilir, dilediğinizi deneyebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun! 🙂