İftar Sofralarına İyi Gelecek 5 Yeşil!

Sağlıklı yaşamak deyince önce akla sağlıklı beslenme geliyor; sebze ve meyve tüketmenin yararları, su içmenin önemi, sporun faydaları ve daha birçoğu. Biz bu yazımızda iftar sofranıza da çok iyi gelecek meşhur yeşilleri incelemek istedik. İşte “o” yeşiller ve faydaları.

1. Marulun Şaşırtan Faydası!
Marulun öz suyunun uyku ilaçlarında kullanıldığını biliyor muydunuz? Meğer marul, düzenli uykunun anahtarıymış. Aynı zamanda bu öz ve beyaz su, regl sancılarına da birebirmiş. Denemekten ne zarar gelir ki! Faydalarından yararlanmak istiyorsanız yumurtalı marul sarma tarifimize mutlaka bakın!

Cervantes RZ

Cervantes RZ

2. Brokoli Deyip Geçmeyin!

 Brokolinin pek çok hastalığa iyi geldiği kanıtlanmış; bağırsak, meme ve prostat kanserine karşı çok kuvvetli bir koruyucu. En önemlisi ise hücre zarına zarar veren tüm yabancı maddeleri etkisiz hale getiriyor. Brokoli için vücudun “He-Man”’i diyelim mi? Sıcak yaz aylarında soğuk brokoli çorbasıyla serinlemek istiyorsanız tıklayın!

brokoli

3. Yeşil Lahana Vazgeçilmezimiz Olur musun?

Eski Mısır’da lahana, kutsal bir sebze olarak bilinirmiş. Romalılar da uzun yıllar lahanayı doğal bir ilaç olarak kullanmışlar. Günümüzde de yapılan araştırmalar gösteriyor ki Romalılar bu işi biliyor! Çiğ lahana suyunun ülsere iyi geldiği de bunun en önemli ispatı.

lahana


4. Hindiba Sen Neymişsin Meğer!

Hindibanın modern müshil olduğunu ve midedeki kötü maddeleri mucizevi bir şekilde temizlediğini biliyor muydunuz?

SONY DSC

SONY DSC

5. Yeşil Çay Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalar, yeşil çayın yağ oksidasyonunu artırdığını ve insülin hassasiyetini dengelediğini gösteriyor. Bu oksidasyonun artmasıyla depo yağlar enerjiye çevriliyor ve yakılıyor. Özellikle karın bölgesindeki yağlar da böylelikle azalıyor. Daha ne olsun! Hemen yeşil çay tüketmeye başlamak için tarifimize tıklayın!

yeşil çay