Sağlıksız Geçen Bir Günü Onaran 6 Mucize Yiyecek

Hani olur ya dün yataktan ters kalkmışsınızdır; sağlıksız bir kahvaltı, yağlı bir öğlen yemeği, zamansız gelen çikolata atakları, akşam yemeğini en yağlısından tüketmeler derken ömrünüzden bir saçma gün geçmiş olabilir. Olsun, arada bünyeyi şaşırtmak da lazım 🙂 Bereket ki size dünü telafi edecek haberlerimiz var.

Dün fazla kaçtıysa, bugün bunları tüketebilirsiniz!

1- Somon!

Bugün Omega 3 zengini bir yiyecek tüketebilirsiniz. Beynin hasar görmesini önleyen, yağlı ama sağlıklı bir somon mesela. Birkaç tarif önerelim size hemen hatta; suda pişmiş sebzeli somon, armut soslu somon, somonlu fit salata, buharda pişmiş taze fasulyeli somon ilk aklımıza gelenler.

somon

2- Chia ve Keten Tohumu!

Lif yüklü bu iki yiyecek, aynı zamanda bir gün öncesinde aldığınız kaloriyi de dengelemenize imkan sağlar. İtiraf etmek gerekir ki keten tohumu dünyanın en lezzetli şeyi değil. Ancak sizi uzun süre tok tutar. Chia’ya gelince. Faydalarını şu yazımızda anlatmıştık. Gelin bir de tarif ile taçlandıralım; chia tohumlu enfes bir salataya ne dersiniz?

chiatohumu

3- Ceviz!

Eğer midenizi yorgun ve yıpranmış hissediyorsanız, bugün ara öğününüzde ceviz yiyebilirsiniz. Gerek zengin içeriği, gerek faydaları gerekse de tok tutma özelliği ile bugün işinize bir hayli yarayacaktır.

cevizden-baykus

4- Aloe Vera Suyu!

Bunun nedeni de temizlik. Midenizde bir temizliğe, bir tazelenmeye ihtiyaç duyuyorsanız aloe vera suyu size iyi gelebilir. Mide hassaslığınız varsa bir doktora danışın isterseniz öncesinde. Ay hazır aloe vera demişken, dün yazdığımız şu güzellik rutinini okumuş muydunuz? Bu aloe her şeye yarıyor!

aloe_veranın_faydaları

5- Et Suyuna Çorba!

Tavuk olur, kırmızı et olur artık ne olursa. Kemik suyu da faydalı olabilir. Bu çorba, midenizi sakinleştirecek ve faydalı ögelerle dünü unutmasına yardımcı olacaktır. İsterseniz önce et suyu nasıl yapılır o önerimizi verelim, oradan da nefis bir et suyuna çorba tarifine geçelim.

gerdan-corbasi

6- Karahindiba Çayı!

Özelliği içinde A, C ve D vitamini barındırması ve aynı zamanda güçlü bir magnezyum kaynağı olması. Bugün midenize #iyigelecek’tir diye düşünüyoruz.

c_vitamini

Dünü dünde bırakmayı da bilmeli. Dün yediğinize bugün üzülmek yerine birkaç basit yer değişimi ile dünü kotarabilirsiniz.

Hem demedik mi her şey sizin içinizde, bugün yeni ve güzel bir gün; biz hazırız, peki ya siz ne durumdasınız? 😉