Üzerine Biraz da Tarçın: Sahlebin Mucize Faydaları!

Kış soğunun en sıcak misafiri, kapalı havada evde geçen günlerin sohbet arkadaşı, tarçının da yoldaşı; sahlep. Bugüne kadar sahlebi ayıla bayıla içtik ancak meğer ne çok faydası varmış. Yapılan araştırmalara göre salebin faydaları şu şekilde…

1- Bozamsı kıvamı, tam bir sindirim dostu. Özellikle kabızlık şikayetiniz varsa sahlep oldukça faydalı. Tabi içerdiği şeker oranına da dikkat etmek gerekir. Pek de diyet dostu olduğu söylenemez laf aramızda.

salep

2- Bu ara öksürük ile başınız dertteyse buyurun size öksürükten kurtulmanın doğal yolu. Öksürüğü jilet gibi anında kesiyor olmasa da iyileşme sürecinde özellikle gıcık oluştuğunda oldukça etkili.

hastalik

3- Vücut ısınızın düzenlenmesi için de oldukça önemli bir noktada. Soğuğun verdiği ürpertiden kaynaklanan ısı düşüşlerine çok iyi geliyor. Sıkı bir sahil yürüyüşünüze eşlik edebilir mesela.

hastalik

4- Bu aralar kendinizi şişkin mi hissediyorsunuz? O halde sahlebi deneyin deriz. Sindirim sistemini toparlamasının yanı sıra şişkinliğe de olumlu etki ediyor. Eğer bu aralar ödem, şişkinlik gibi sorunlarınız varsa ödem attıran yiyecekleri derlediğimiz videomuzu mutlaka izleyin deriz. Videoyu izlemek için tıklayın.

diyet-onerileri

5- Duyunca biz de şaşırdık. Sahlebin, zihni güçlendirdiğini biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre salep tüketmek, zihninizi kuvvetlendirir hafızanıza önemli ölçüde katkı sağlamanıza yarar.

kadın-erkek-ilişkisi

E madem bu kadar konuştuk, ev yapımı sahlep tarifi ile yapalım yazımızın finalini.

Ev yapımı sahlep tarifini izlemek için tıklayın.