MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Çikolata Yerine Geçebilecek Alternatif 7 Lezzet

mblog_image

Tatlı krizlerinde akla ilk düşen leziz kahramanlardan biri çikolatadır. Akışkan hali de pek sevilir, tablet hali de. Pasta içinde de muhteşem olur, kahve yanında da.

DEVAMINI OKU

Keşkül-ü Fukara

mblog_image

Osmanlı Mutfağı’ndan gelen nefis sütlü tatlı keşkül-ü fukara, yemekten sonra tatlıyla buluşma anınız için harika bir seçim olacak. Kolay, lezzetli ve hafif tatlı önerimizi sadece 20 dakikada hazır edebilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Bu Hafta Neler Pişirsek? Haftanın Her Gününe Bir Tarif MigrosTV’de!

mblog_image

MigrosTV’nin kısa ve kolay videolarından ilham alıp pratik ama lezzeti bol sofralar yaratın. İşte haftanın her günü için seçtiğimiz bir enfes tarif önerisi!

DEVAMINI OKU

Halka Tatlısı

mblog_image

Pataşu adı verilen hamur türüyle hazırlanan halka tatlısı, evde yapılan ve doğal, hafif tadıyla pastanelerle yarışacak cinsten. Eliniz alıştığında kolaylıkla hazırlayacağınız ve misafirlerinize gururla sunacağınız tatlı tarifimizde iddialıyız!

DEVAMINI OKU

Ödem Söktürücü 5 Çay Tarifi

mblog_image

“Kilo değil o, ödem ödem!” diyenleri şöyle alalım. Yediklerinize ziyadesiyle dikkat etseniz de vücudunuzdaki o rahatsız edici şişkinliği atamıyorsanız belki de birkaç çay tarifinden de yararlanmanız gerekiyordur. Tüm ödemlerin atılmasına yardımcı olup sizi ruhen ve bedenen rahatlatacak mis gibi çay tariflerini sizin için derledik. Şöyle buyurun:

DEVAMINI OKU

Kadayıflı Paşa Sarması

mblog_image

Çok şık, çok nefis! Saray sofralarına yakışır kadayıflı paşa sarması tarifimizi evde de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz!

DEVAMINI OKU

Mart Ayı Tam Zamanı! 5 Balık 5 Tarif Önerisi

mblog_image

Balık yemeyi seviyor musunuz? Her tür balığın her pişirme şekliyle şahane olacağına inanıyor, her mevsimde balık yemek istiyorsunuz öyle değil mi? Her mevsimde balık yiyebilmek için hangi mevsimde hangi balığı yemeniz gerektiğini iyi bilmelisiniz. Böylece hem deniz altındaki dengenin bozulmasına neden olmazsınız hem de balığın lezzetlisini yiyebilirsiniz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak mart ayında hangi balıkları tüketmeniz gerektiğine birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

Bu Hafta MigrosTV Mutfağından Neler Pişirsek?

mblog_image

Haftanın her gününe bir nefis tarif önerisiyle yine MigrosTV’deyiz. Kısa ve kolay videolarla anlattığımız nefis lezzetlerimizi kaçırmayın ve her gün menünüze ekleyin:)

DEVAMINI OKU

Tavada Yapabileceğiniz 4 Nefis Tarif

mblog_image

Tava, mutfak araç-gereçleri konusunda bize sunulmuş en emektar elemanlardan biri. Tutun sapından, götürün onu götürebildiğiniz lezzete. İster börek pişirin ister kek ve hatta isterseniz balık! Hem kullanması kolaydır hem de şahane sonuçlar hediye eder bize.

DEVAMINI OKU