Sevgililer Günü’ne Özel 6 Tarif

Klişeler ile başlayalım. Evet, aşkın günü yoktur… Evet, aşk tek güne sığmaz… Evet, aşk 365 gün kutlanmaya değer bir histir… Bunların hepsine katılıyor ve 3 evet ile uğurluyoruz cümlelerimizi 🙂 Bugünkü konumuz kalbe değil damağa dokunan cinsten. Sevgililer Günü’nde sevdiğinize kendi ellerinizle şahane sürprizler hazırlayın diye yine girdik mutfağa yine başladık hummalı hummalı çalışmaya. Bugün mutfağımızda aşk var, gelin neler yaptık birlikte göz atalım.

1- Kalpli Mini Kek Tarifi

Kek ile başlayalım, kendi ellerimizle ona kek yapalım. İçine de minik kalpler kondurduk mu, tamamdır o iş!

kalpli-kek

2- Peynir Dolgulu Kalp Makarna Tarifi

Yapımı kolay, lezzeti olay bir tarif ile devam edelim. Kalp şeklinde makarnaların içine peynir dolguları koyduk. Sonra ne mi oldu?

kalp-makarna

3- Kalpli Mini Pizza Tarifi

Pizzaya kim hayır diyebilir ki? Kalp şeklinde şahane bir pizza yapalım dedik.

kalpli-minipizza

4- İki Renkli Kalpli Pancake Tarifi

Pancake ile aranız nasıl bilmiyoruz ancak bu tariften sonra sevgilinizin gözünde aşk kıvılcımlarını bizzat göreceksiniz işte bunu biliyoruz. Nasıl mı bu kadar iddialıyız? E buyurun anlatalım.

iki-renkli-pancake

5- Kalpli Yumurta Tarifi

Derseniz ki kutlamalar kahvaltı ile başlasın, o zaman buyurun size kalpli yumurta. Hem de nasıl kolay, hem de nasıl lezzetli.

kalp-yumurta

6- Kalpli Çikolatalı Sufle Tarifi

Finali çikolata ile yapalım. Aşk – çikolata – mutluluk 3’lüsü birbirine nasıl da yakışır. Güzel bir sufle hazırladık. Tadına da doyulmaz…

kalp-sufle

Sevgililer Günü’ne özel daha pek çok tarif için mutfakta çalışmalarımız sürüyor, bizi takip etmeye devam edin olur mu? 🙂