Sibirya Soğuğu Yoldayken Bir de Griple Uğraşmayın Diye 7 ‘Virüs Kovan’ Tarif!

Gün geçmiyor ki Balkanlar‘dan hayırlı haberler gelsin, Sibirya soğuğu memleketimize işlemesin! Meteoroloji feryat figan kar yağışı için uyarırken, bu soğuklarda bir de griple uğraşmayın diye vitamin deposu tarifler hazırladık sizin için. İçecek ve yiyecek olarak ikiye ayırdık, hangisini canınız çekerse artık…
grip

1- Vitamin Deposu İçecek Tarifi

İlk önce her sabah evden çıkmadan mutlaka içmenizi önerdiğimiz bir vitamin deposu ile başlayalım; ananas, elma, zencefil ne ararsanız var içinde. Tarifi burada!

vitamin_deposu_içecek_tarifi

2- Havuçlu Portakallı Çorba Tarifi

Tatlı bir çorba yapalım mı? Portakal ve havucu bir arada buluşturan efsane tarif ile tüm grip davetiyeleri iptal!

portakallı_çorba

3- Bağışıklık Sistemini Güçlendirici Smoothie Tarifi

Bağışıklık sistemini güçlendirenvitamin deposupratik bir smoothie tarifine ne dersiniz? Sağlıklı meyvelerle hazırlanan içeceğimizde ananas ve portakal başrolde. Bu iki meyve, C vitamini bakımından oldukça zengin. Mevsim geçişlerinde yaşanan bağışıklık sorununa çözüm, bu tarifimizde, detaylar videomuzda.

smoothie_tarifi

4- Grip Kovan Çayı Tarifi

4 şahane bitki, hayatınızdan gribi kovmaya geldi; Ihlamur, karanfil, zencefil ve tarçınSoğuk algınlıklarına karşı savunma duvarınızı sağlamlaştıracak olan bu dörtlüyü bir araya getirmek için grip olmayı beklemeyin, hemen buyurun!

gripkovan_çay

 

5- Ispanaklı Enginar Kalbi Salatası Tarifi

Enginarın kalbine iniyor ve nefis bir ıspanaklı enginar kalbi salatası yapıyoruz. Ispanağın dinç tutan yaprakları ile enginarın kuvvetlendiren lokmaları sayesinde grip oldukça uzak bir ihtimal!

enginar_salatası

 

6- Zerdeçallı Kış Çayı Tarifi

Konu zerdeçalsa gerisi teferruattır! Kış aylarının ve soğuk algınlığının en lezzetli çarelerinden biri zerdeçal ile şahane bir kış çayı yaptık. “Grip önleyici çay nasıl yapılır?” sorusunun en lezzetli yanıtı için sizi buraya bekliyoruz!

kış_çayı

 

7- Çiğ Kereviz Salatası Tarifi

Bazı tarifler vardır çiğ olanı makbul olan! İşte onlardan biri kereviz. Kerevizin milyon faydasını iki kelimede özetleyelim; sağlık dostu! Çiğ kereviz ile pratik bir salata hazırladık. Tarifi MigrosTV’de epeydir yayında, bir göz atın isterseniz.

kereviz_salatası

Soğuk kış şartlarında, bir de gribi kendinize dert etmemeniz ve yağan karın iç rahatlatan huzurunu tüm benliğinizle hissetmeniz dileğiyle…

Biz tarifleri verdik; şimdi Sibirya düşünsün! 😉