Sıcağı Soğuk; Soğuğu Lezzetli Yapan 4 Nefis Sorbe Tarifi!

Ülkemizi çok seven ve sanırız bir süre daha bizde misafir olacak olan Afrika sıcaklarına bir hal çare bulmamız lazım! Klimalarla haşır neşir oluyoruz, soğuk içeceklerle hararet atıyoruz, buz gibi sularda foklar gibi şenleniyoruz ancak gelin görün ki içimizi kavuran sıcağa belirli bir ölçüde derman olabiliyor. Migros’tan aldığımız taze taze meyvelerle şöyle güzel bir sorbe yapalım dedik. Daha önce duymuş muydunuz? Yumurta ve süt olmadan, sadece meyve suyu ve meyve püresiyle yapılan soğuk tatlılara sorbe deniyor. Yapımı, Touch Me Sorbe Makinesi ile daha da pratik. Touch Me markalı ürünleri Sadece Migros‘ta bulabileceğinizi hatırlatır, tariflerimiz ile tanıştırmak isteriz sizi…

1- Ananaslı Sorbe Tarifi

Tropikal lezzet denince ilk akla gelen meyvelerden biri ananas… Eskiden bulması zordu ancak Migros Sanal Market ile artık tek tıkla bile kapımızda! Gelin ilk olarak güzel bir ananas sorbe hazırlayalım. Touch Me Sorbe Makinası ile hazırladığımız bu eşsiz tarif, serinleme garantili! Detaylar için görselin üzerine tıklayın.

ananas sorbe tarifi

2- Şeftalili Sorbe Tarifi

Daha önce şeftalili mus, şeftali kokteyli, şeftali ızgara gibi özel lezzetler hazırlamıştık. Şimdi işe biraz serinlik katalım istedik ve enfes bir sorbe hazırladık. Tarifi izlemek için lütfen tıklayın!

şeftali sorbe tarifi

3- Karpuz Sorbe Tarifi

Yaz sofralarının vazgeçilmezini de unutmadık. Peynir ile arası açılan karpuz, kendini birden sorbe makinasının içine atıvermiş ve ortaya leziz bir karpuz sorbe çıkmış. Tarifi görüntülü izlemek için görselin üzerine tıklayın.

karpuz sorbe tarifi

4- Muz Sorbe Tarifi

Karpuz, şeftali, ananas derken şimdi de sıra yaz kış yapabileceğiniz bir sorbe tarifinde… Nane ile süslediğimiz enfes muzlu sorbe tarifimize müptela olacaksınız! Tarifi çok yakında MigrosTV’de yayında!

Sıcakları serinleten tarifler ile konuk olduk sofranıza ama sanmayın ki burada son veriyoruz yazımıza… Daha pek çok serinleten tarif ile iddialıyız; biz bu sıcakları soğuturuz!

Soğuk, hiç bu kadar lezzetli olmamıştı!