Ağustos Bitmeden Bu Tarifleri Mutlaka Deneyin…

Haziran’dı, Temmuz’du derken geldik Ağustos başına… Kış ayında özlem duyacağımız ne varsa Ağustos ayında tüketmeye kararlıyız! Ocak ayının ortasında “Bir şeftali olsa da yesek!” dememek ve yaz meyvelerine doymak için, mutfaktaki tüm meyveleri seferber ettik ve ortaya şahane karışımlar çıkardık. Ağustos’a yakışır serin lezzetler için gözlerinizi aşağıya davet ederek başlayalım yazımıza…

agustos

1- Şeftalili Sorbe Tarifi

Şeftaliden söz açıldı madem, bir sorbe hazırlayalım önden. Touch Me Sorbe Makinesi ile nefis bir şeftali sorbe hazırladık. 5 dakikada hazır bu lezzeti kaçırmayın!

2- Çikolatalı Kivi Çubukları Tarifi

Tatlı ekşi bir arada. Hani bazı anlar vardır ya canınız bir şey çeker ama ne olduğunu tarif edemez… Biz ettik! Çikolatalı kivi çubuklarını bir dener misiniz, hiç de fena olmadı!

3- Fırında Tereyağlı Mısır Tarifi

Şöyle güzel mi güzel bir mısır yiyelim mi? Hazır tam da mevsimiyken, atalım fırına dedik. Tereyağı ile lezzetlendirdiğimiz enfes tarifimize karşı koymak zor gözüküyor…

4- Mangolu Milkshake Tarifi

Yazın gelişi milkshake‘den belli olur zaten! Sizin için şöyle güzel bir milkshake hazırladık. Tropikal lezzetlerin en güzellerinden biri olan mango ile denedik. Bi’harika oldu!

5- Kavunlu Mozzarellalı Lokmalar

İtalyan peynirlerinin en “popüler” olanlarından biri mozarella peyniri ile hafif bir tarif denemeye ne dersiniz? Ana malzememizin kavun olduğu pratik bir atıştırmalık tarif sizi videomuzda bekliyor.

6- Kayısı, Erik ve Nektarinli Kek Tarifi

İşte 3 farklı Ağustos meyvesi bir kalıpta! Güzel bir meyveli keke ne dersiniz? Kayısı, erik ve nektarin kullandığımız nefis kek tarifi, yaz sofralarınıza çok #iyigelecek.

Ağustos ayı bitmeden, bu leziz tariflerimizi mutlaka deneyin; sonra kışın çok ararız bakın! 🙂