Tatlısı, Tuzlusu, Bakım Kürü: Sıra Dışı 6 Ananas Tarifi

Ana yurdu Güney Amerika. İlk keşfi 1555 yılına dayanıyor, keşfin sahibi ise Jean de Lery. İlk olarak Brezilya’da keşfedilen bu mucize, ‘tropikal’ denince ilk akla gelen meyvelerden. Eskiden bulması da zordu hani, şimdi raflarda yerini çoktaaan aldı bile. Dışı sert, işi yumuşak; merhaba ananas! Bugün sizlerle bu enfes meyve ile şahane tarifler hazırlıyoruz. Turuncu Mutfak iş başında!

ananas

1- Ananaslı Beyaz Çikolatalı Mus Tarifi

Yeni yıla tatlı bir başlangıç olsun dedik. 2016’nın ilk günlerini yaşarken, şöyle güzel bir mus yapalım mı? Yapımı kolay tatlı tarifi şimdi MigrosTV’de yayında!

ananas1

2- Izgara Ananas Tarifi

Farklı bir ananas deneyimine ne dersiniz? Izgara meyvelerle aranız nasıl bilmiyoruz ancak bu ananas tarifimizi kaçırmayın!

ananas2

3- Ananas Flambe Tarifi

Izgara ananastan sonra farklı bir ananas tarifi daha; ananas flambe. Bu tropikal lezzetin nasıl yapıldığını izlemek için tıklayın!

ananas3

4- Ananaslı Yoğurt Tarifi

Güne taze bir lezzetle başlamak isteyenlere #iyigelecek enfes bir önerimiz var; ananaslı yoğurt. İsterseniz dilediğiniz kuru meyve ile de şekillendirebilirsiniz. Tarifi izlemek için tıklayın!

ananas4

5- Ananaslı Meyve Salatası Tarifi

Salatadan bahsetmeden olmaz! İçine mevsim tazelerini koyabilirsiniz biz böğürtleni tercih ettik çünkü tatlı ile ekşinin ağızda bıraktığı mayhoş tada müptelayız!

ananas5

6- Ananaslı Bakım Kürü

İçten doyduk biraz da dışımızı besleyelim dedik. Zayıf tırnak ve tırnak etlerini güçlendiren, şahane bir bakım kürümüz var. Tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa bu önerimizi mutlaka deneyin!

ananas6

Tropikal adalardan, Migros raflarına gelen benzersiz ananas ile işimiz bitmedi, ilerleyen günlerde sürprizlere hazır olun!