Sofralarda Sonbahar Lezzetleri; Eylül Ayının 6 Tazesi!

Ne ara geldin Eylül?

Yazın parlak günleri, havaların kavuran rüzgârı, gündüzlerin uzun seyir sefası, akşamların tatlı mayhoş esintisi… Önce yaz ile vedalaştık; sonra Eylül’e göz kırpıp selamımızı verdik. Sadece kendi gelse iyi, beraberinde pek çok tazeyi de getirdi soframıza. Şimdi gelin, o tazelerle nefis tarifleri birleştirelim ve kış öncesi kendimize şöyle güzel bir ziyafet çekelim.

1- “Denizden babam çıksa yerim!” Diyenlere; Palamut Pilaki Tarifi!

Şimdi palamudun tam zamanı! Geleneksel palamut tariflerine lezzetli bir alternatif getirmek isterseniz o halde bu tarifimiz tam size göre; palamut pilakiye ne dersiniz? Tarifi görüntülü izlemek için görselin üzerine tıklamanız yeterli.

balik
2- Süslü Sofraların Renkli Şöleni; Keçi Peynirli Mantar Dolması Tarifi!

Eylül ayının sarısını, mantar dolmasının kırmızısı ile biraz renklendirmek istedik. Sonbahar diye renklerden mahrum kalacak değiliz! Keçi peyniri işbirliğinde şahane bir mantar dolmasına ne dersini? Tarifi hemen aşağıda, tek tıkla masaüstünüzde!

dolma

 

 

3- Sevimli Fareler

Sofranızda bu sevimli pembelere de yer açmayı unutmayın. Klasik turp tariflerine sevimli bir alternatif getirdik. Turp şeklinde sevimli fareler yaptık. İşin ‘nasıl yapılır’ kısmı için sizi videomuza davet edelim…

turp

 

4- Hiç Yüzünüzü Ekşitmeyin; Biz Yine Çok İddialıyız!

Tamam, kabul ediyoruz. Karnabaharın çok da sempatik bir kokusu olduğu söylenemez. Peki, hiç yolu yok mu bu faydalı sebzeyi sofralarla gönül rahatlığı ile buluşturmanın? Elbette var! Şimdi gelin güzel bir beşamel sos hazırlayalım sonra karnabaharla buluşturalım.

yemek

 

5- Greyfurtlu Salata

Yerken biraz acımtırak geliyor ancak vücudumuzdan attıklarını göz önünde bulundursak, bu meyveye sempatimiz daha da artıyor. Ödem düşmanı greyfurt, Eylül ve Ekim ayının incilerinden… Güzel bir salata? Haydi yapalım…
salata

6- Final Perdesi Nefis Bir Tatlıyla Aralanıyor; Havuçlu Fıstıklı Sufle Tarifi

Finali güzel bir tatlıyla yapalım. Sonbahar’da aşk başkadır; havuç ve fıstığı suflede yakaladık! İki aşığın lezzetli buluşması MigrosTV’de!

tatli

Kışa başlangıcınız bereketli; sofranız lezzetli olsun!