Hafta Sonu Ödülü Olsun: Nar Gibi Kızarmış Sucuk Yapıyoruz!

Hafta sonu geldi. Hafta içi boyunca malum ağızda bıraktığı kokudan dolayı sucuk tüketememiş olabilirsiniz. Ancak gelin görün ki hafta sonu sucuk için biçilmiş kaftan 🙂 Bu hafta sonu, kahvaltı sofranıza yakışacak nefis sucuk tarifleri hazırladık size. Tavayı hazırlayın, sucuk yapıyoruz!

Üstelik şimdi 24 Mart tarihinde 60 TL ve üzeri alışverişinizde Polonez Kangal Sucuk (2x250g) 35,90 TL yerine 9 TL, KAÇIRMAYIN!

1- Peynirli Bi’lokmalık Sucuklu Börek Tarifi

Börek tariflerine meraklıysanız bu önerimiz keyfinize #iyigelecek. Daha önce sizin için bi’lokmalık tarifler hazırlamıştık; bi’lokmalık pizza, bi’lokmalık un helvası, bi’lokmalık tarçınlı lokma tatlısı ilk aklımıza gelenler. Şimdi ise şahane bir sucuklu börek hazırladık.

borek

2- Sucuklu Hellim Tarifi

Hellimli tarifleri sever misiniz? Fırında hellim peynirli patlıcan ya da pastırmalı hellim mesela. Bu sefer işe biraz da sucuk kattık. Harika bir sucuklu hellim hazırladık, hafta sonu kahvaltılarının tacı olmaya aday.

sucuklu_tarif

3- Sucuklu Pide Tarifi

Biz bunu Ramazan pidesi ile yapmıştık ama siz dilediğiniz ekmek türüyle  yapabilirsiniz. Maksat lezzet, maksat ziyafet.

sucuklu_hellim

4- Sucuklu Yumurta Tarifi

Geleneksel kahvaltı tariflerinden biri sucuklu yumurta. Bu tarifi Yemek Blogger‘ı Devlatşah MigrosTV izleyicileri için paylaştı. İzlemek için tıklayın.

sucuklu_yumurta

5- Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi

Evet, kahvaltı diye yola çıktık ancak sabah erken saatlerde sucuk yemeği tercih etmiyorsanız o zaman öğlen yemeğine yetişelim 🙂 Yazımızın finalini Türk mutfağının geleneksel tariflerinden sucuklu fasulye tarifi ile yapıyoruz.

sucuklu_fasulye

Ağzınızın tadı hiç bozulmasın, iyi hafta sonları!