Tadını Sağlıktan Alan 3 Yoğurtlu Tarif

Hayatımıza sağlık ve lezzet katan yoğurt, yemeklerin yanında soframıza renk katarken, birlikte sunulduğunda da harikalar yaratıyor. İşte lezzet dolu yoğurtlu tarifler!

Rengini Çilekten Alır: Çilekli Yoğurtlu Dondurma

Koyu kıvamlı yoğurtlarla hazırlayabileceğiniz, az ve öz malzemeli dondurmalarımız var. Mevsim meyvelerinden taze çileklerle hazırlayabileceğiniz yoğurtlu dondurma tarifine arzu ettiğiniz aromayı katabilir, farklı tatlar yakalayabilirsiniz.

yogurtlu-dondurma

 

Rengini çilekten alır: Yoğurtlu dondurma

Kıymalı Semizotu

Kalorisi sıfır, yağ asitleri bakımından doygun, Omega 3 kaynağı, çiğ olarak da tüketilebilen semizotunu, küçük bir dokunuşla etli bir ana yemeğe çevirdik. Tek tek ayıkladığımız semizotu yaprakları ve körpe sap kısımlarını; kuru soğan, orta yağlı kıyma ve domates salçası ilavesiyle kavurup hafif sulu bir yemek hazırladık. Sarımsaklı yoğurt ilavesiyle servis ettiğimiz kıymalı semizotu yemeğinin tadına doyamadık.

semizotu

Vitamin dolu: Kıymalı semizotu

Yoğurtlu İçecek

Sağlıklı hayatı destekleyen, “iyi yaşam” mottosuyla beslenmesine yön veren kişiler için sağlıklı, besleyici ve doyurucu bir tarif var sırada; tok tutan yoğurtlu içecek. Vitamin zengini içeriğiyle iyi beslenmenize destek olurken, tokluk hissiyle de size iyi gelecek!

tok-tutan-icecek

 

Tok tutar: Yoğurtlu İçecek