Tam Kayınvalidenize Göre! 6 Nefis Pilav Tarifi

Konumuz biraz derin anlayacağınız… Mutlu bir evliliğin tacı çocuksa, temeli de aile bireyleri olabilir. Kişiler arasında yapılan evlilik midir gerçek olan, yoksa ailelerin de mi izdivacıdır bilinmez. Bilinen o ki yuvayı dişi kuş, temeli aile kurar. Sağlıklı aile yaşantısının, sağlıklı yarınların habercisi olduğu da bir gerçek. Daha önce çekirdek ailenize #iyigelecek birbirinden özel tarifler paylaşmıştık… Şimdi aile sınırlarımızı biraz genişletiyor ve kayınvalide yollarını arşınlıyoruz. Tam kayınvalidenize göre bol ‘hüner sergilemeli’, bol ‘eline sağlık’ garantili tarifler hazırladık sizin için. Madem iyi aşçı tane tane pilavdan belli olurmuş, ister misiniz şöyle güzel pilav tarifleri ile mest edelim kayınvalidenizi? Bakın neler hazırladık…

1- Etli Firik Pilavı Tarifi

Türk Mutfağı’nın geleneksel pilav tariflerinden biri ile başlayalım. Adıyla, şanıyla nefis bir etli firik pilavı hazırladık. Tarifi izlemek için görselin üzerine tıklayın!

etli-firik

2- Fesleğenli Arpa Şehriyeli Pilav Tarifi

Türk mutfağının sevilen lezzetlerinde arpa şehriyeli pilava birkaç tutam fesleğen katmaya ne dersiniz? Geleneksel pilav tariflerinden biri olan arpa şehriyeli pilav tarifini sizin için hazırladık.

pilav

3- Zerdeçallı Bezelyeli Pilav Tarifi

“Bunun içinde ne var?” sorusunun en lezzetli cevabı, sizin de lezzet sırrınız 😉 Zerdeçal ile bezelye nefis bir pilavda buluşuyor ortaya çıkan lezzet kayınvalidenizi mest ediyor!

pilav-tarifi

4- Yasemin Çaylı Pilav Tarifi

Geleneksel pilav tariflerinden sıkılanlara şahane bir önerimiz var. Yasemin çayı ile lezzetlenen şahane bir pilav hazırladık.

yemek-tarifi

5- Kuzu Etli Pilav Tarifi

Tam kıvamında olma garantili pilavınızı bir de kuzu etli denemeye ne dersiniz? Sivri biber, domates ve maydanozla tadına tat katılan pilavı, kuzu eti ile tamamladığımız bu nefis tarifimizi kaçırmayın!

tarif

6- Meyhane Pilavı Tarifi

Ve final; enfes bir meyhane pilavı. Yanında lezzetli et tarifleri ile ikram edebileceğiniz, nefis meyhane pilavı ile sofraya son dokunuşu yapın; kayınvalidenizin kalbine de tabi!

bulgur

Pilav tariflerinden bahsettik ama esas marifet tarifte değil sizde; şık sunumlar ve bol tatlı dil eşliğinde sofranızda harikalar yaratmak sizin elinizde.

Bu akşam için iyi şanslar! 😉