Üstü ‘Kızarmış Yumurtalı’ 9 Harika Lezzet

Kızarmış yumurta, yemeklere eklenen lezzet olarak her daim trend! Neden olmasınlar ki? Hazırlanışları çok kolay. Güzel bir görüntü sunuyor. Ve en sevdiğiniz yiyecekleri süslemek için sizi bekliyor…

1) MÜCVER

Yumurta ve mücverin uyumuna şaşıracaksınız! Zaten yan yana birbirine yakışan bu ikiliyi bir de üst üste denemek yerden tasarruf sağlayacak ve lezzeti ikiye katlayacak!

mücver

2) SANDVİÇ

Yumurtalı sandviç yemişsinizdir belki. İçinde sert haşlanmış yumurta olur. Bizim önerimiz ise kızarmış yumurtayla denemeniz. İki ekmeğin arasına ya da tek ekmeğin üzerine yumurtayı koyarak yumurtalı sandviçinizi yapabilirsiniz.

sandviç

3) HAMBURGER

Hamburger, sandviçin süslenmiş hali diyebiliriz. Bu nedenle kızarmış yumurta, hamburgerlerinize de harika gidecek!

hamburger

4) MAKARNA

Makarnanın üstüne kıracağınız bir yumurta, lezzetli bir yemek olacak. Üzerine parmesan peyniri ve krem sos ekleyip tadını maksimize edebilirsiniz!

makarna

5) ÇORBA

Japonlar, yıllardır çorbalarından kızarmış yumurtayı eksik etmiyor. Artık bizlere kadar gelen bu geleneğe ön yargılı yaklaşmazsanız yemeklerinizde harikalar yaratacaksınız.

çorba

6) TURTA

Yumurta ve hamur işinin harika bir ikili oluşturduğu bir gerçek. Kızarmış yumurtanın turtaya eklenip harika bir yemek olacağı belliydi! Fransız sandviçinden esinlenerek bulunan kızarmış yumurtalı turtayı mutlaka denemelisiniz!

turta

7) SOSİSLİ EKMEK

Karışık bir sosisli ekmek yemek zor bir iş, maalesef üstüne bir de kızarmış yumurta eklenince yemesi daha zor olacak. Fakat lezzeti o kadar artacak ki üzerinize döke döke yeseniz bile asla pişman olmayacaksınız!

sosisli ekmek

8) SALATA

Eğer siz de sağlıklı yaşam fanatiğiyseniz, salatanızı sade yemek zorunda değilsiniz. Üzerine kızarmış yumurta eklenmiş bir salata, klasik salatadan aldığınız lezzeti ikiye hatta üçe katlayacak. Yumurtanın sarısı, ekstra sos ekleme ihtiyacınızı ortadan kaldıracak.

MigrosTV’nin birbirinden farklı ve lezzetli yumurtalı tariflerini gördünüz mü? İzleyin, sofranızda en pratik haliyle fark yaratın.

salata

9) PİZZA

Pizza çok amaçlı bir yemek. Üzerine neredeyse istediğiniz malzemeyi ekleyebilirsiniz. Bu zamana kadar kızarmış yumurta eklemediyseniz, deneyin deriz. Yanına domates, salam, fesleğen ve peynir de eklediniz mi, işlem tamamdır!

pizza