Uzun Yola Çıkanların Yanına Alabileceği 6 Yiyecek Önerisi

Tatil sezonu geldi çattı! Çantalar hazırlanıyor, yollara çıkılıyor. Peki bitmek bilmeyen yollar için çantanızda hangi yiyeceklerin olması gerekiyor biliyor musunuz? İşte birbirinden leziz, yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz, yerken zorluk yaşatmayacak yiyecek önerileri:

1. Sandviç

İçinin dolu dolu olması, her damak zevkine göre uyum gösterebilecek kadar bol çeşitliliği sayesinde sandviçler; hiçbir zaman vazgeçemediğimiz lezzetler arasındadır. Sandviçlerin bu kez yolculuk sırasında sizi yalnız bırakmamasını istemez misiniz? Kolaylıkla yenebilmesi ve oldukça doyurucu olması açısından yolculuk için şahane bir tercih olacak birbirinden leziz sandviç tarifleri için şöyle buyurun:

sandvicin-tarihi

2. Yulaflı Enerji Topları

Uzun ve oldukça yorucu bir yolculuk için ihtiyacınız olacak en önemli şey enerjidir. Bunu sağlayacağınız en leziz ve sağlıklı seçenek ise yulaflı enerji toplarıdır! Tok tutacak, bedensel yorgunluğunuza iyi gelecek, aynı zamanda düşük kalorisi sayesinde pişman etmeyecek güzel tarif için şöyle buyurun:

Kuru Kayısılı Enerji Topları Tarifi

 3. Ev Yapımı Bisküviler

Birbirinden eğlenceli şekillerde, nefis mi nefis bisküvilere kim hayır diyebilir ki? Yol boyunca vereceğiniz molalarda sizi yalnız bırakmayıp özellikle çay ya da sütün yanına harika bir arkadaş olacak bisküviler, bir de ev yapımı olursa ne de şahane olur değil mi? O halde tarif için hemen tıklayın:

evde_biskuvi_tarifi

 4. Meyveli Kek

Yol sırasında enerji veren, aynı zamanda ağır olmayan yiyecekler tüketmek midenizin rahatlığı için son derece önemlidir. Dolayısı ile fazla yağlı, ağır çikolatalı kekler yerine kuru meyveli bir kek tercih etmek en doğru karar olabilir. Nefis tarif için şöyle buyurun:

meyveli_kek_tarifi

5. Poğaça

Uzun bir yolculukta kolay kolay bayatlamayan yiyeceklere ihtiyacımız vardır. Minik boyutları sayesinde keyifle tüketilecek, lezzeti sayesinde epey memnun bırakacak yumuşacık ve asla bayatlamayacak poğaçalar olmadan sakın yola çıkmayın deriz. Pofuduk tarif için şöyle buyurun:

bayatlamayan_pogaca_yapimi

 6. Tost

Tost sevgisi bambaşkadır! Sevenleri tarafından ister soğuk ister sıcak olsun her halleri ile sevilir, bayılarak tüketilirler. Kolayca yenebilmesi, çayın yanına çok yakışması, oldukça doyurucu olması sayesinde yol sırasında sizinle gelmeyi en çok hak eden yiyeceklerden biridir. Siz de böyle düşünüyorsanız birbirinden leziz ve farklı tost tariflerimiz için şöyle buyurun:

firinda-tost