Yaz Meyveleri ile Yapılan Sıradan Tariflerden Sıkılanlar Buraya Buyursun!

Aylardan yaz, gönüllerden ferahlık, yiyeceklerden hafiflik! Kış boyu yediğimiz çoban kavurmalar yerini hafif meyvelere bıraktıysa, hayırlı olsun yaz gelmiştir! Bugün sizin için yaz meyvelerinin farklı kullanımlarını anlatan bir yazı derlemek istedik. Yaz meyveleri ile yaptığınız sıradan tariflerden sıkıldıysanız, bu okuduklarınız sofranıza #iyigelecek.

1- Kayısılı Tart Tarifi

Kayısı geldi, gönlümüz şenlendi. Kayısı ile nefis bir tart yaptık. Hemencecik de hazır oldu. Yaz akşamlarına iyi gider 😉

kayisili_tart

2- Çilekli Püreli Yoğurt Tarifi

Ara öğününüzde yiyebileceğiniz enfes bir lezzet. Çilek baş rolde, yoğurt deseniz zaten gönülde!

cilekci_pureli_yogurt

3- Ananasılı Smoothie Tarifi

Nefis bir soğuk içeceğe ne dersiniz? Ananaslı smoothie ile yaz akşamları pek bir ferah, pek bir serin!

ananasli_smoothie

4- Çağlalı Cacık Tarifi

Geleneksel salatalıklı cacık tarifleri bir kenarda dursun. Yaz gelince çağla da tezgahlarda yerini alıyor. Biz bu sefer cacığı çağla ile yaptık. Denemez misiniz?

caglali_cacik

5- Yeşil Erik Reçeli Tarifi

Tatlı ve ekşinin sıra dışı uyumu. Yeşil erik ile nefis bir reçel tarifine ne dersiniz? Ağız şapırtadan lezzet için tıklayın.

erikli_tart

6- Armut Soslu Somon Tarifi

Armudu bu sefer sos olarak yaptık ve somonun üzerine döktük. Evet evet armut ve somon. Birbirine yakışmaz gibi duruyor ama siz bir de tadını bilseniz!

somonlu_ananas

7- Şeftali Izgara Tarifi

Nihayet şeftali de tezgahlarda yerini aldı. Biz de hemen attık onu ızgaraya. Evet yanlış okumadınız ızgara yaptık. Şeftali ızgara tarifini izlemek için tıklayın.

seftatlili_izgara

Birbirinden güzel tariflerle harmanlanan enfes yaz akşamları sizi bekliyor. Bizi takip etmeye devam edin! 😉