Yaz Sıcaklarına Savaş Açtık: 7 Nefis Dondurmalı Tarif

Çeşit çeşit dondurmalar, yaz mevsiminin en güzel detayıdır. Hem faydalıdır hem de nefis! Birkaç kaşık ile içinizi soğutup serinlemenize önemli ölçüde, lezzetle yardımcı olurlar.

Yaz sıcaklarından bunalmış hem tatlıya hem de dondurmaya bayılan bünyeler yaklaşın! Size lezzetini ikiye katlayan, tatlı ve dondurmanın buluştuğu nefis tarif önerilerimiz var. 

1) Dondurmalı Elmalı Mini Tartlar Tarifi:

Yeşil yeşil elmalar, çıtır çıtır milföyler; mini mini tartlar olup tatlı ihtiyacınızı dindirerek sizi serinletmeye geliyor. Yapımı ile son derece pratik, tadımı ile son derece nefis bir tarif için hemen tıklayın.

dondurmali-tart

2) Dondurmalı Brownie Tarifi:

Çikolata ile çilek uyumunun kutsal olduğuna inananlar, bu tarife bayılacak! Dondurmanın serinliği, brownie kekin yumuşaklığı ile sizi her kaşıkta büyüleyecek nefis tarifin tüm detayları için hemen tıklayın.

dondurmali-brownie

3) Dondurmalı Meyve Salatası Tarifi:

Yaz mevsiminin vitamin dolu kurtarıcıları bu kez soğuk ve leziz dondurmalar ile birleşiyor. Sağlığa ve vitamine doyacağınız nefis tarif için hemen tıklayın.

dondurmali-salata

4) Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi: 

Geleneksel tatlılarımızdan biri olan irmik helvasının lezzeti, dondurma topları ile şahlanıyor! Özellikle de mis gibi bir balık sofrasından sonra nefis bir ikram olacak bu tarif için hemen tıklayın.

dondurmali-irmik-helvasi

5) Dondurmalı Frappe Tarifi:

Tatlıları sayarız da içecekleri unutur muyuz? Nefis bir kahveyi, tatlı dondurmalar ile hem farklı hem de çok lezzetli yapmaya hazır mısınız? İşte detaylar.

frappe

6) Dondurmalı Sandviç Tarifi:

İşte size çok farklı, rengarenk, sevimli mi sevimli bir tarif! Yaz aylarındaki doğum günü partilerine çokça yakışacak, çocukları mutluluktan uçuracak dondurmalı nefis sandviçler için hemen tıklayın.

sandvic

7) Ahududulu ve Vanilyalı Dondurmalı Kurabiyeler

Kurabiye ve dondurmaya ayrı ayrı bayılanlar birleşme zamanı! Lezzete ihtiyaç duyduğumuz bu zorlu günlerde bu nefis tarife hepiniz bayılacaksınız. Detaylar için hadi hemen tıklayın.