Yeni Hafta Yedi Yeni Tarif

Leziz yeni tarifler ile bu hafta yine karşınızdayız…

1- Pancar Kavurması Kırmızı pancarı nasıl bilirsiniz? Tatlı, yumuşak, lezzetli ve çok faydalı olarak mı? Peki ya nasıl beğenirsiniz? Salata içerisinde mi yoksa turşu olarak mı? Sıradaki tarifimiz ile tüm ezberlerinizi yıkmaya ve pancarın yepyeni hali ile tanışmaya hazır olun. Karşınızda pancar kavurması!

Lezzetli ve faydalı; Pancar Kavurması

2- Ayvalı Kereviz Bugüne kadar onu hep patates ile birlikteliğinden tanıdınız; şimdi yepyeni bir beraberliğe imza atmanın tam zamanı dedik ve mutfakta harikalar yaratmaya koyulduk!

Yepyeni bir tarif; Ayvalı Kereviz 

3- Kıymalı Bezelye Bugünkü sofranızda minik, yeşil, top şeklinde, faydalı mı faydalı, size çok iyi gelecek kahramanlara yer açmak ister misiniz? Hem yapımı pratik hem de içeriği sağlıklı bir seçenek arıyorsanız sizi minicik haline yığınla fayda sığdıran, en çok da pirinç pilavına yakışan bezelyelerin kıymalı hali ile tanışmaya davet ediyoruz!

Faydalı mı faydalı ;Kıymalı Bezelye

4- Muzlu Çikolatalı Kek

Sıradaki tarifimiz, sıradan keklerden biraz farklı; çünkü bu tarifte mükemmel ikili olan muz ve çikolatanın katkıları var!

Muz ve çikolatanın o aşk dolu uyumuna inananlardansanız, muz ve çikolatanın birlikteliğini nerde görsem kendimi de aralarına katarım, diyorsanız bu keke bayılacaksınız! Her lokmasında muz aromasına kapılıp damla çikolatasına takılacağınız bu kek; âdeta çayınıza dost, diyetinize düşman olacak; şimdiden uyaralım!

Muz ve çikolatanın uyumu için; Muzlu Çikolatalı Kek tarifi

5- Bezelye Çorbası Genellikle sulu yemek olarak tükettiğimiz, pilavın en nefis eşlikçilerinden biri olan, mini mini tanelerden oluşan sebzemiz bezelyeden bu kez vitamin deposu bir çorba hazırlıyoruz! Kabuğunu araladığımızda en az nar kadar bereketini sunan bezelyeler, bu kez bolca vitaminini sunmak için çorba kılığına giriyor ve olanlar oluyor! Yakın dostları patates ve havucun da ortaklığındaki bu heyecanlı hikâyenin peşine düşecek lezzet meraklıları hazırsa bizim tarif videomuz çoktan hazır!

Vitamin deposu ; Bezelye Çorbası

6- Ispanak Salatası Ispanak tutkunuysanız, kış mevsiminin gelmesini en çok da ıspanak yiyebilmek için bekliyorsanız yaklaşın! Size, ıspanağa tam anlamıyla doyuracak bir önerimiz var; karşınızda ıspanak salatası! Pişirme derdi olmayan pratikliği, pişirme sırasında kaybolmayacak vitaminleri ile sizi âdeta kucaklayacak bu sağlık deposuna bir şans vermeye hazır mısınız?

Ispanak tutkunlarına; Ispanak Salatası

7- Semizotu Kavurması

Semizotuna bayılıyor, kavurma lezzetler benim için ayrıdır; diyorsanız sizi böyle alalım çünkü sırada nefis bir semizotu kavurması tarifi var! Yediklerine dikkat edip, vitaminlerden mahrum kalmak istemeyenlere mini bir reçete olacak semizotu kavurması hem çok leziz hem çok hafif hem de çok pratik!

Nefis bir ; Semizotu Kavurması tarifi