Yeni Hafta Yeni Tarifler Yine MigrosTV’de!

1- 15 Dakikadada Kolay Baklava

Tatlı kriziniz geldiyse şöyle pratik bir tarif bulup hızlıca hazırlamak gerekir değil mi? Ya da akşam yemeğine çat kapı misafir geldi, şimdi onlara tatlı da sunmak lazım ama acilen ikram edecek hiçbir şey yok evde! Şimdi derin nefes alın ve önereceğimiz bu tarife kendinizi teslim edin. Kim demiş acil ihtiyaçlara baklava ile karşılık verilmez diye? Bu baklava; tatlı krizlerini susturacak, habersiz gelen misafiri sizi övmekten susturmayacak kadar iddialı ve pratik!

2- Tavuklu Bezelye

Bu akşam yemeğine sebze yapsam doymayız ama başka çeşitler yapmak için ne zamanım ne de enerjim var; diyorsanız sizi yapımı ile yormayacak, nefis lezzeti ile pek mutlu edecek hem protein hem de vitamin deposu bir seçenekle tanıştırmak isteriz; karşınızda tavuklu bezelye! Bu zamana kadar yaptığınız bezelye yemeklerini unutun; çünkü tavuk ve bezelye bu tarifte birbirine çok yakıştı!

 

3- Güllaç

Güllaç hakkında kimisi “ıslak peçete” gibi epey kötü tanımlar yapsa da birçok insan için güllaç, vazgeçilmez tatlılar arasında yer alır. Özellikle Ramazan Ayı’nda mideyi yormayan hafifliği, damakları memnun eden lezzeti, sofraları güzelleştiren zevkli süslemeleri sayesinde akla gelen ilk tatlı seçeneği olma özelliğini korumaya devam eder. Ramazan Ayı’nda değeri yükselse de aslında her daim tüketilebilecek bir lezzet olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Şöyle ki güzel bir akşam yemeğini zirvede bırakmak için sonrasında sunacağınız tatlı olarak güllaç hazırlayabilir ya da diğer birçok tatlı seçeneğine göre daha masum bir seçenek olduğu için ara sıra diyet listelerine ekleyebilirsiniz.

4- Yumurtalı Milföy

Ani gelen misafire ikramlık, işten geldiğinde hemen yemek hazırlaması gereken acıkmış bünyelere pratik seçenek olmasıyla neredeyse tüm zor anların kurtarıcısı haline gelmiş milföy hamurunun yine leziz bir hali ile tanışmaya hazır mısınız? İşte size şekli ile gözlere şenlik, sofralara fark katacak, çaya çok yakışacak pratik mi pratik bir tarif!

5- Pekmezli Baklava

Bol şerbetini iyice içine çeken, çıtır çıtır bir baklavaya kim hayır diyebilir ki? Peki, bu karşı konulamaz lezzete bir de yepyeni bir malzeme olarak bol faydası ve lezzetiyle gönüllerde taht kuran üzüm pekmezini eklesek sizce nasıl olurdu? Eğer ki baklava âşığıysanız sıra dışı ve leziz bu yepyeni seçeneğe bayılacağınızdan eminiz.

6- 15 Dakikada Adana Kebabı

7- Çiğ Köfte

Büyük bir çoğunluğun âşığı olduğu bir lezzet var sırada; karşınızda etsiz çiğ köfte! İster lavaş arasına şefkatlice sarılan ister marul arasına konup ferah mı ferah olsun diye limon sıkılan ama her hali ile lezzete doyuran çiğ köfteyi bu kez evinizde hazırlamaya var mısınız?