Yeni Tarif Önerileri MigrosTV’de!

Bu hafta 7 yeni tarif önerileri ile yine sizlerleyiz!

 

1- Churros nasıl yapılır? Bir mekâna gidip menüyü eline aldığında gözleri ilk olarak Churros arayanlar yaklaşın! Bu pratik tarif sayesinde Churros yemek için evinizden ayrılıp restoran ya da kafelere gitmeye gerek yok; çünkü onu artık evinizde kendi ellerinizle hazırlayabilmeniz mümkün. Nasıl mı? İhtiyacınız sadece un, tereyağı, su, yumurta gibi temel malzemeler ve iyice kızdırılmış bir yağ!

Ev yapımı Churros tarifi!

2- İsveç Köfte  Sıradaki tarif önerimizle bu zamana kadar öğrendiğiniz tüm köfte tariflerinden vazgeçirmeye kararlıyız. Karşınızda ismiyle de tadıyla da yepyeni bir seçenek olan İsveç köfte! Bizdeki ekşili sulu köfteye rakip gibi görünen İsveç köfte, İsveç mutfağının vazgeçilmezleri arasında. Özgün adıyla “köttbullar” olan bu nefis lezzet, sizin mutfağınızda da vazgeçilmezler arasına girecek kadar iddialı, bizden söylemesi.

Yenilik sevenelere; İsveç köfte Tarifi 

3- Islak Kek  Yumuşacık, nefis bir kekin mutlu edemediği bir insan tanıyor musunuz? Biz tanımıyoruz! Peki, o keke bir de nefis bir çikolata sosu döksek nasıl olurdu? Sıradaki videomuzda aşka yakın duygular yaşatacak kadar etkili, bolca çikolatası ile mutluluk hormonları salgılatıp gününüzü şahane kılacak bir tarif önerimiz var! Bu keki çatal bıçakla yiyecek kadar sabredebilir misiniz bilemeyiz; çünkü bu nefis kek daha ilk lokmasında şöyle ağzınızın kenarlarından akıta akıta, ellerinize bulaştıra bulaştıra yeme isteği uyandırıyor şimdiden uyaralım!

Nefis çikolata soslu; Islak Kek Tarifi

4- Dana Gulaş  Et yemeklerine bayılanlar, “Bana et olsun da her gün yesem bıkmam.” diyenler; size lezzetiyle büyüleyecek, malzemeleri ile sağlık kazandıracak nefis bir önerimiz var!

Et severlere müjde; Dana Gulaş Tarifi

5- Karnabahar Mantısı Başlığı gördükten hemen sonra birçoğunuzun dudağından “Karnabahar mantısı mı, o da nesi?” sorusunun döküldüğünü tahmin ediyoruz; ancak şaşkınlığınızı bırakıp bu tarifi denemeye niyetlenseniz iyi edersiniz; çünkü sonuçlar nefis!

Sağlıklı mantı tarifi; Karnabahar Mantısı 

6- Garnitürlü Tekirdağ Köfte 

Yemek tutkunları iyi bilir, her yemeği meşhuru olduğu şehirde yemek onların âdeta hayat amacıdır; ancak kabul edelim ki bu her zaman mümkün değildir, mümkün olsa da çok yorucu olabilir. Biz de bu konu için bir kolaylık yapalım dedik ve sıradaki tarifimizle köfte için Tekirdağ’a gitmeyi hedefleyenlerin yolunu lezzetle kestik! Köftelerin âdeta anavatanı olan Tekirdağ’a gitmek yerine köftesini kendi evinizin mutfağına getirmeyi hedefledik.

Ayağınıza gelen Tekirdağ köftesi ; Garnitürlü Tekirdağ Köftesi 

7- Red Velvet Kek  İşte size aşk kadar kırmızı ile dolu, nefis bir kek! Yuttuğunuz ilk lokma ile onu gördüğünüz ilk andaki duygulara kapılmanızı sağlayacak, midenizde kelebekler uçuşturacak bu keke bayılacaksınız! Sunumu ve eşsiz lezzeti ile en ünlü kafelerden sipariş edilmişçesine mükemmel olan red velvet keki ister midesine düşkün sevgilinize bir güzellik olsun diye yapın ister misafirlerinizin gönlünü çalabilmek için yapın.

Özel günlerin vazgeçilmezi; Red Velvet Kek