Yeni Tarifler ile MigrosTV’deyiz!

1- Etli Nohut
Bol sulu nohut yemeği, tane tane dökülen pilava kuru fasulyeden sonra en çok yakışan seçeneklerden biridir. Özellikle kış aylarının soğuk günlerinde kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmak hem de içinizin ısınması için sofranıza bol sulu, etli nohut yemeği eklemek şahane seçim olabilir!
2- Tepside İçli Köfte

Sıradaki videomuzda içli köftenin bilinen o büyüleyici lezzetine hiç dokunmayıp formunu tamamen değiştirdik ve daima ufak bir yeniliğin peşinde olanları çok sevindirecek sıra dışı bir tarif hazırladık; karşınızda tepside içli köfte yapılışı!

3- Un Çorbası

Mutfaklarımızın demirbaş malzemelerinden biri olan un; sayesinde hazırlanıp sofraları süsleyen bin bir çeşit yiyecek… Ekmekten böreğe, poğaçadan kurabiyeye birçok seçenekten sonra bu kez un ile nefis bir çorba hazırlıyoruz. Doyuruculuğuyla hayran bırakacak, lezzetiyle içinizi ısıtacak, özel yemeklere özel bir başlangıç sunacak un çorbası tarifi favoriniz olacak bir lezzet olmaya çoktan hazır.

4- Ali Nazik Kebabı

Patlıcan ve kıymanın nefis uyumuna doyacağınız bir tarif var sırada; karşınızda kendini tüm nazikliğiyle pek sevdirecek, lezzetine doyum olmayacak Ali Nazik kebabı tarifi!

Gaziantep yöresinin en iddialı ana yemek çeşitlerinden biri olan Ali Nazik kebabı; kıymanın, közlenmiş patlıcanın ve süzme yoğurdun en nefis halini bizlere sunuyor. Herkesin severek tüketebileceği için en risksiz tariflerden biri olarak sayabileceğiniz Ali Nazik kebabını siz de yemek davetleriniz için tercih edebilir, iddialı bir sofra kurabilirsiniz.

5- ‘Yılbaşı Lezzetleri’  Fırında Kestane

Bazen sokak lezzeti, bazen de ev keyfi olarak nitelendirebileceğiniz nefis kestaneler bu kez yılbaşı gecesine güzellik katmak için gelsin! Yılbaşı gecesini evinde geçirmeyi tercih edenlerseniz ve yemekten sonra içeceklerinizin yanına, sağlıklı bir atıştırmalık arıyorsanız fırında kestane yapmanızı kesinlikle öneririz!

6- ‘Yılbaşı Lezzetleri’ Cup Cake

Yılbaşı gecesi için kurulan sofra, yılın en özel sofralarından biridir. Öyle ya; aslında o sofranın içinde yepyeni bir yılın heyecanı, yepyeni umutlar ve hedefler saklıdır. O halde bu özel sofrayı lezzetle, bol renkle ve yumuşacık bir seçenekle süslemesek olmaz değil mi? Fikrimize katılıyorsanız size nefis bir cup cake önerimiz var! Sadece 20 dakikada pişirip bol krema ve rengarenk şekerlemeler ile süsleyebileceğiniz cup cakeler ile tablo tadında bir yılbaşı sofrası sizi bekliyor bizden söylemesi!
7- Üzümlü Kurabiye 
Üzümlü lezzetleri sevenler toplaşın! Sıradaki tarifimizle size kıyır kıyır kurabiye
içinde, yumuşaklığını ve faydalarını kaybetmeyen üzümlere kapılmayı vaat
ediyoruz!
Çay saatlerinin ancak nefis bir kurabiye ile tamamlandığına, kurabiyenin de
kuru üzümlerle bir başka olacağına inanıyorsanız işte çay davetlerinizi mis gibi
kokusu ve nefis lezzetiyle süsleyecek üzümlü kurabiye tarifi!