Yeni Tarifler, Leziz Tatlar ile Sizlerleyiz!

1- Kabak Çintmesi

Kabaktan pek hoşlanmayan bünyeleri değişik tariflerle memnun etmeye devam ediyoruz; sırada kabak çintmesi var!
İsmiyle münhasır, lezzetiyle muazzam, yapımıyla pek pratik kabak çintmesi sofralarınızı güzelleştirmeye geliyor. Şu sıralar diyet yapıyorsanız ya da her daim formuna dikkat eden biriyseniz; kabağın ödem atma gibi mucizelerine inanıyor, vitaminlerine güveniyorsanız kabak çintmesi tarifi hazine değerinde olacak bizden söylemesi. Yanına bir de sarımsaklı yoğurt hazırlar, üzerine dereotu serpiştirirseniz sizden mutlusu olmaz.

Kabak severler için; Kabak Çintmesi

2- Taze Kekikli Çörek

En faydalı, en mis kokan tamamlayıcılarımızdan biri olan, mutfakların vazgeçilmezi kekik ile bu kez çayın yanına çok yakışacak, şehrin en ünlü fırınlarını kıskandıracak nefis bir çörek hazırlamaya ne dersiniz?

Özellikle et ve tavuk yemeklerini kekiksiz tüketemeyen kekik âşıklarına bu çörek çok iyi gelecek! Mis gibi kokusu evinizi sararken, uzayan kaşar peyniri ile damaklarınızı ele geçirecek, kekik sevmeyenlere kekiği sevdirecek nefis çörek için bir şans vermeye hazırsanız detaylar videomuzda.

Çayın yanına; Taze Kekikli Çörek

3- İzmir Bomba

Sıradaki tarifimiz, “adı üzerinde” diye tanımlayabileceğimiz cinsten. Tadıyla da adıyla da bomba gibi, lezzeti içinden taşan, İzmir’e ışınlatmasa da İzmir hasretini bir nebze dindirecek, sınırları İzmir’i de çoktan aşmış bir lezzet var karşınızda!

İçindeki bol çikolatası ile mest edecek, incecik hamuru ve yumuşacık kıvamı ile hiç yormayacak İzmir bombasını siz de evinizde, kendi ellerinizle hazırlayabilir, tüm İzmirlileri kendinize âşık edebilirsiniz.

Tadıyla meşhur; İzmir Bomba

4- Ton Balıklı Sandviç

Yemek yapmaya vakti olmayanlara, çocuğunun beslenme çantasına ne koyacağını düşünenlere, birden gelen piknik fikrine hazırlayacak pratik bir şeyler arayanlara, dışarıda yemek yemeyi sevmeyip evden bir şeyler hazırlamak isteyenlere iyi gelecek bir önerimiz var. Şipşak hazırlanıp tıka basa doyuracak, leziz mi leziz bir sandviç tarifi arıyorsanız işte buldunuz; karşınızda ton balıklı sandviç!

Leziz mi leziz; Ton Balıklı Sandviç

5- Yumurtalı Muffin

Yumurtasız bir gün düşünemeyenler; size özel, hayran kalacağınız bir tarifimiz var! “Her gün yumurta yiyeyim ama her gün aynı şekilde yemeyeyim” diyorsanız sizi farklı şekilde hazırlanıp lezzetinden bir şey kaybetmeyen, sunumu ile ayrı içeriği ile apayrı mutlu eden yumurtalı muffin ile tanıştırmak isteriz.

Sarı ve kırmızı biber gibi mevsimin taze sebzelerinden hazırlayabileceğiniz, peynir ve baharat çeşitleri ile hem faydasını hem de lezzetini artırabileceğiniz, özel kahvaltıların vazgeçilmezi olacak, börek özlemini biraz dindirecek bu tarifi hemen deneyin deriz. Üstelik yumurta sevmeyen çocuklara da şansı yüksek, yeni bir sevdirme çalışması da olabilir bizden söylemesi.

Mevsimin taze sebzeleri ile; Yumurtalı Muffin

6- Ev Yapımı Kakaolu Fındık Kreması

Şimdi şöyle çıtır çıtır ekmeğe sürülen, akışkan mı akışkan kakaolu bir fındık kreması olsa ne şahane giderdi değil mi? “Giderdi gitmesine de biz onlardan almayı çoktan bıraktık.” diyorsanız size kendi ellerinizle yapabileceğiniz nefis bir önerimiz var desek?

Ev yapımı kakaolu fındık kreması ile katkı maddelerinden uzak, enerji ve sağlığa pek yakın sonuçlar ile tanışıp özellikle de çocukları çok mutlu etmeye hazır mısınız?

Çocuklarınız için; Ev Yapımı Kakaolu Fındık Kreması

7- Mısır Ekmeği

Ekmek, soframızın temel gıdalarından biridir. Günün hiçbir öğününde bizi yalnız bırakmaz. Ancak durum böyle olunca her gün, hatta her öğün aynı ekmeği yemekten sıkılabiliriz. Eğer siz de yenilik arayan, “Ekmek bile olsa acımam vazgeçerim!” diyen biriyseniz bu tarifimiz için tüm algılarınızı açın! Çünkü bu tarifte sizi eğer ki büyüklerinizden de öğrenmediyseniz yepyeni bir ekmek çeşidi ile tanıştıracağız.

Karşınızda mısır ekmeği tarifi