Yeni Yıl Lezzetleri: Ağızda Dağılan 5 Yılbaşı Kurabiyesi

2016’nın son günleri… Kocaman bir 2017 bizi bekler. Yeni yılda tatlı yiyelim tatlı konuşalım diye sizin için daha önce şahane pasta tarifleri hazırlamıştık. Bu sefer şöyle hafif atıştırmalık tarifler çekti canımız. Ağızda dağılan kurabiye nasıl yapılır sorusunun lezzetli yanıtı için sizi enfes tariflerimize buyur ediyoruz.

1- Zencefilli Yılbaşı Kurabiyesi Tarifi

Zencefilli tariflerden biri ile başlayalım. Kolay kurabiye tariflerinden biri zencefilli yılbaşı kurabiyesi. İzlemek için görselin üzerine tıklayın.

beyaz_cikolata

2- Kuru Üzümlü Kurabiye Tarifi

Farklı kurabiye tariflerinden biri ile devam edelim; kuzu üzümlü kurabiye. Kuru meyveli tarifleri tercih edenlerdenseniz bu önerimize mutlaka göz atın deriz.

kuru_uzumlu

3- Üç Malzemeli Kurabiye Tarifi

Az malzeme ile yapılan kurabiye tarifi ile devam edelim. Yalnızca 3 malzeme nefis bir kurabiye tarifine ne dersiniz? Bakın nasıl yaptık?

kurabiye

4- Sıcak Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Şimdi biz susalım sıcak çikolata konuşsun! Efsane aroması, ağızda iz bırakan tadı ve enfes sunumu ile sıcak çikolatalı kurabiye hazırladık.

sicak_cikolatali_kurabiye

5- Cevizli Kurabiye Tarifi

Mis gibi ceviz, kurabiye harcına karışıyor ve ortaya çıkan lezzet tam bir ziyafeti andırıyor. Peki cevizli kurabiye nasıl yapılır? İzlemek için tıklayın.

cevizlikurabiye

Finalde de bir pişirme ipucu verelim. Ağızda dağılan kurabiye tarifleri için şu püf noktalarına da mutlaka göz atın deriz.