Kasım’da Taze Taze Yemeniz Gereken 6 Nefis Yemek Tarifi

Güldük, eğlendik, üzüldük, ağladık… Bir yılın sonuna nasıl geldik anlamadık. Eskiyi uğurlayıp yeniye merhaba demeden önce, gözümüz şöyle bir tezgâhlara dalıverdi. Nelerle karşılaşmadık ki; greyfurt, kestane, ceviz, mandalina, kivi, nar ve daha pek çoğu… Hazır tam mevsimi iken dedik ki şöyle nefis lezzetler hazırlayalım hem mevsimi hem damakları yakalayalım. İyi ki de demişiz, bakar mısınız şu güzelliklere?

1- Ispanaklı Graten

Bir lezzet düşünün ki tadı nefis, görünümü adeta şölen. Bugün soframızda tazecik ıspanaklı graten var…

Superfresh Ispanak 450 G. Hemen tıklayıp satın alabilirsiniz.

Nefis bir ıspanak graten için Migros Un. Hemen tıklayıp satın alabilirsiniz…

2- Bir Tutam Mayhoşluk?

Ağız büzüştüren tatları seviyorsanız, mevsim tazelerinden greyfurt ile yaptığımız bu lezzetimize bayılacaksınız. Canı tatlı çekenlere #iyigelecek şahane bir tarif; fırın sütlaç. Ancak bir farkla, bu sefer işe biraz da greyfurt kattık, tatlı ve ekşinin uyumuna hayran kalacaksınız.

sutlac

3- Yemesi Sevap Derler!

Tahmin edeceğiniz üzere kestane… Fırınların çatlak dostu kestane ile lezzetli bir iç pilav hazırladık. Hazır yeni yıl geliyorken hindinin yanına pek yakışır dedik, ne dersiniz?

pilav-tarifi

4- Küçük Tatlı Turuncu!

Tezgâhta ‘beni ye’ diye bağıran bir minik arkadaşa rastladık; mandalina. En taze dönemini yaşayan mandalina ile lezzetli bir reçel yapıp, sofraları donatalım dedik. Mandalina reçeli tarifi, Pazar kahvaltılarınıza çok yakışacak…

mandalina-receli-tarifi

5- 2 hece 1 yeşil!

Merhaba kivi! Mayhoş desek değil, tatlı desek değil, ekşi desek hiç değil. Damaklarda anlam bulamamış olsa da gönüllerde taht kurmuş olan kivinin çok farklı marifetleri var.


kivi

6- Küçük Tatlı Kırmızı Şeyler!

Gün gelir sütlacı süsler, gün gelir aşureye adeta manzara çizer. Kırmızı meyvelerin en sevilenlerinden biri olan nar, ayıklaması zor olma özelliği ile biraz kalp büküyor olabilir. Gelin görün ki onun da kolayı var. Nar ayıklamanın kolay yolunu sizin için hazırladık.

nar-ayiklama

Kasım’da aşk başka, tazeler bambaşka! Yılbaşına son 1 kala Kasım tezgâhlarına mutlaka uğrayın deriz. Sahi, size en yakın Migros‘un hemen şurada olduğunu söylemiş miydik?