Yeni Yılın İlk Ayında Nefis Tazeler Tezgahta!

Yeni yılın ilk haftası… Acısıyla tatlısıyla 2015′i uğurladık; 2016‘dan çok umutluyuz. İstedik ki bu güzel duyguları soframıza da yansıtalım ve birbirinden güzel tazeleri sizlerle buluşturalım. Ocak ayı tazeleri ve onlarla neler yapabileceğimizi paylaşıyoruz bugün sizlerle… Bakalım tercihiniz hangisinden yana olacak!

ocak

1- Pırasa!

Pırasa sevmeyenleri bile sevdiren bir öneri ile başlayalım. Pırasa, Ocak ayının gözdesi madem, o halde şöyle güzel bir fırında peynirli pırasa yapalım.

ocak1

2- Brüksel Lahanası!

Brüksel lahanası, şimdi en verimli çağlarını yaşıyor. Biz brüksel lahanası ile peynirli şahane bir tarif hazırladık. Tarifi şuradan izleyebilirsiniz.

ocak2

3- Kereviz!

Aralık ayında da gözdeydi ama Ocak ayı geldi mi artık hepten popüler. Kereviz ile yapılan farklı tarifler peşindeyseniz size nefis bir önerimiz var; mandalina ile kerevizi birleştirmeye ne dersiniz? Şöyle izah edelim…

ocak3

Bu arada kerevizin kararmasını önlemek için bir de önerimiz olacak size… Şuradan buyurun!

4- Greyfurt!

Tadı acı da olsa greyfurt gibisi var mı? Özellikle diyet yapanların ‘yağ yakan can yoldaşı’ Ocak ayında pek popüler. Biz de bu popülerliği hemen mutfağımıza yansıtmak istedik. Aslında yaz gelince ilk akla gelen içececeğin kış versiyonu da diyebiliriz; greyfurtlu kış limonatası… Nasıl mı? Linke tıklayın!

ocak4

5- Muz!

Meyve tabaklarının en tatlı misafiri muz, Ocak ayında da soframızda. Muz ile ilgili pek çok tarifimiz var elbette ancak özellikle şu son öğrendiklerimizden sonra muza da bir başka bakar olduk açıkcası. Tarif  mi verelim? Hmmm Trabzon hurmalı muzlu tatlı verelim?

ocak5

6- Pazı!

Finali de pazı ile yapalım. Ocak ayında tezgahlarda sık sık karşılaştığımız pazı ile şahane tarifler yaptık. İsterseniz pazı dolması ile başlayalım, sonra bakalım bizleri hangi lezzetler bekliyor…

ocak6

Ocak ayı tazeleri ile nefis lezzetler hazırladık, soframızı donattık. Tarifler bizden, sofralarla buluşturmak sizden… Yeni yılınız kutlu, sofranız bereketli olsun!