Yılın İlk Kahvaltısı İçin ‘Kokusu Geleneksel Tadı Evrensel’ 8 Kahvaltı Önerisi!

2015’in ilk Pazar’ından herkese günaydın! Yılın ilk kahvaltısı nasıl geçerse tüm kahvaltılar öyle geçermiş gibi bir iddia atmak isteriz ama desteğimiz olmadığından sözümüzü ‘temenni’ olarak paylaşmak isteriz. Sizin için şahane yeni yıl kahvaltıları hazırladık. Muhabbet ile taçlanacak nefis tariflerden hangisini seçeceksiniz heyecanla bekliyoruz! 🙂

kahvaltı_tarifi

1- Ballı Krep Tarifi

Evvela güzel bir krep ile başlayalım. Meşhur ‘erimiş çikolata’ ile de yapabileceğiniz tarifi biz bu sefer ballı yaptık. 2 dakikada hazır bile…

ballı_krep_Tarifi

2- Reçelli Kahvaltılık Yoğurt Tarifi

Ana kahvaltımıza geçmeye çeyrek kala, aperatif ve ‘sofrada bulunsun’ tariflerinden biri ile devam edelim; reçelli kahvaltılık yoğurt. Hazmı kolay bir tarif.

kahvaltılık_yogurt_tarifi

3- Sucuklu Hellim Tarifi

Sofranın baş tacı sucuğu da şöyle alalım yanı başımıza… Hellimli tarifleri severiz; bu sefer de sucukla buluşturduk ve ortaya ‘kokusu geleneksel, tadı evrensel’ bir lezzet çıkardık.

sucuklu_hellim_tarifi

4- Sosisli Sebzeli Gözleme Tarifi

Eğer sucuk yerine sosisi tercih ederseniz o da var; sosisli sebzeli gözleme mesela. Hem yapımı kolay hem de Pazar kahvaltısına çok yakışıyor. Bir göz atın olur mu?

sebzeli_gözleme

5- Murat Tavman’ın Fit Kahvaltısı

Eğer Pazar günü kendine yemek ‘hediye’ edenlerden değilseniz o halde size Murat Tavman’ın MigrosTV için özel olarak hazırladığı fit kahvaltıyı önerebiliriz. Detayları Fitness ve Beslenme Uzmanı Murat Tavman‘dan dinleyelim mi?

kahvaltı

6- Biber İçinde Yumurta Tarifi

Yumurtayı bir de böyle sunmayı deneyin! Renkli biberlerin içine kırarak servis ettiğimiz yumurtalar ile kahvaltı sofranız adeta bir şölen tadında olabilir. İşin ‘nasıl yapılır?’ kısmı ise videomuzda!

biberiçindeyumurta


7- Çikolatalı Tava Keki Tarifi

Biraz da ağzımız tatlansın. Pratik tava keklerinden biri olan çikolatalı kek tarifimiz hem lezzetli hem yapımı kolay. Burada izlenmek üzere sizi bekliyor.

tava_keki

 

8- Salamlı ve Kaşarlı Ekmek Tarifi

Kendi ekmeğinizi kendiniz yapmak isterseniz size şahane bir lezzet önerimiz var. Salamlı ve kaşarlı ekmek tarifinin yapımı kolay, lezzeti olay. Videomuzda buluşalım!

kahvaltıtarifi

Nasıl buldunuz tariflerimizi? Bakın ne diyeceğiz… Yılın ilk kahvaltı sofranızın fotoğrafını bizimle paylaşır mısınız? Biz de sayfamızda yayınlayalım ve herkesle buluşturalım. ‘Pazar kahvaltısı benim işim!” diyen herkesi bekliyoruz; instagramda buluşalım!

http://instagram.com/migrostv

Mutlu Pazar’lar! 😉