Yoğurdun En Çok Yakıştığı 5 Yemek

Sofralarımızın mucizesi olan yoğurt; iskelet sağlığından vücuttaki yağ yakımını hızlandırmasına kadar faydalı birçok etkisi ile çocuktan yetişkine herkesin mutlaka tüketmesi gereken seçenekler arasında yer alır. Eğer siz de yoğurdun lezzetine ve güzel etkilerine inanıyorsanız bu listeye bayılacaksınız demektir!  İşte yoğurt sevmeyenlerin bile bu tariflerle denediğinde yoğurda bir şans vereceği, yoğurt ile en çok yakışan 5 yemek…

1. Ispanak Yemeği

Demir içeren yiyeceklerin en güzeli olan ıspanak, yoğurt ile âdeta ayrılmaz bir ikili gibidir. Sarımsaklı ya da sarımsaksız seçenekleri ile yoğurt, ıspanağa hakkıyla eşlik edecek en faydalı seçeneklerden biridir. Eğer ki siz de bugün hafif bir öğün tüketmek, çocuğunuza vitamin dolu bir şeyler pişirmek istiyorsanız tarifimize hemen tıklayın ve yoğurtları hemen hazırlayın!

2. Soslu Köfte

“İskender yoksa soslu köfte yesinler!” desek hiç de abartmış olmayız. Üzerine leziz domates sosu gezdirilmiş, ince ince dilimlenmiş dönerin yanında olmazsa olmaz yoğurt; bu kez farklı bir kılığa bürünsün diyoruz ve size soslu köfte seçeneğini sunuyoruz. İskenderi pek de aratmayacak, nefis mi nefis tarifi hemen hazırlayıp yoğurdu da yanına eklemek için sabırsızlanıyorsanız tarif için hemen tıklayın:

3. Nohutlu Yoğurt Çorbası

Aslında yoğurdun yakışmayacağı bir lezzet, içine girip güzelleştiremeyeceği bir tarif yok! Nohutlu yoğurt çorbası, tam da o tariflerden biri! Nohutun besleyiciliği, yoğurdun bolca kalsiyumunun birleştiği bu çorba ile çocuktan yetişkine herkese fayda sunabilmek için hemen tıklayın:

4. Havuç Yoğurtlaması

Mezesiz bir sofra tamamlanmamıştır diyorsanız yoğurda doyacağınız nefis bir tarif var sırada! Mevsimin en güzel havuçları ile sofranıza hem vitamin hem de renk katmak için bu yoğurtlu tarifi sakın kaçırmayın, detaylar için hemen tıklayın.

5. Lahanalı Yalancı Mantı

Yoğurdun en çok yakıştığı yemek nedir diye sorsak, birçoğunuzun “mantı” diye cevaplayacağını biliyoruz. Bu yüzden sıradaki tarifimiz mantı âşıklarına; ama kilosuna dikkat eden mantı âşıklarına geliyor! Hamurdan yapılan mantıyı hiç aratmayacak tarifle hemen tanışmak için tıklayın: