Pırasa Kavurma
1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5
2,00/5Toplam: 1 Oy
view 604
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
5

Pırasa Kavurma

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Pırasa denince keyfi kaçanlar, yüzü buruşanlar; size yumurtanın da katkılarıyla pırasanın en ince, en zarif halini sevdirmeye kararlıyız! Sıradaki tarifimiz genel bilinen pırasa tariflerinden çok farklı! Bu tarifte ne limon var ne de portakal ne pirinç var ne de bolca su… Bu tarifte en çok lezzet var! Nasıl mı? Başta söylediğimiz gibi mevsimin en taze, en zarif, en ince yapılı pırasalarını özenle seçiyor, güzelce doğruyoruz. Daha sonra az bir miktar yağda dikkatlice kavuruyoruz. Karabiber serpiştirip lezzet çıtasını en üst seviyelere çıkarıyoruz! Yumurtaları da kırdıktan sonra en vitaminli, en lezzetli pırasa yemeğini hazırlamış oluyoruz! Pırasa sevmeyen çocukların bile pırasa kavurma tarifine bayılacağını umuyor, detaylar için sizi videomuzu izlemeye davet ediyoruz. Yanına güzel bir mısır ekmeği de dilimlerseniz çok daha hoş bir lezzet deneyimi olur hatırlatmış olalım; şimdiden afiyet olsun!
Pırasa kavurma ve daha birçok farklı pırasalı tarif için bizi takip etmeye devam edin!

Pırasa Kavurma:

İlk olarak pırasaları yıkayıp ayıklayın. Ardından ince ince doğrayıp bir tencerenin içerisine sıvı yağ ve doğramış olduğunuz pırasaları ekleyip kavurun. Pırasalar iyice kavrulunca içerisine baharatları ve yumurtaları ekleyip karıştırın.Yumurtalar pişince ocaktan alıp servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER