Şekerpare
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 144
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
8

Şekerpare Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Şekerpare; şerbetli tatlıları pek sevmeyenlerin dahi kolay kolay hayır diyemediği, nefis tatlılarımızdan biridir. Üstelik bir de ev yapımıysa lezzet âşıklarını çok mu çok memnun eder. Kimi zaman Ramazan sofralarının olmazsa olmaz lezzetidir, kimi zaman çay davetlerinin aranan ismidir. Siz de şekerpareyi çok sevenlerdenseniz ve onu evde kendiniz yapmayı denemek istiyorsanız videomuz sayesinde ünlü tatlıcılardaki gibi sonuçlara ulaşabilir, özel yemeklerinizin sonrasını şekerpare ile taçlandırabilirsiniz.

Şerbetini içine çekip ağızda dağılan halleriyle kendine âşık eden nefis şekerpare yapımının tüm detayları videomuzda saklı, şimdiden afiyet olsun!

Şekerpare ve daha birçok özel tatlı tarifi için MigrosTV videolarını incelemeyi unutmayın.

Şekerpare Yapılışı:

1. İlk olarak hamur için olan tüm malzemeleri bir kabın içerisine ekleyip kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğurun.
2. Hazırladığınız hamurdan ceviz büyüklüğünden biraz daha büyük parçalar koparıp yuvarlayın. Yağlanmış bir fırın kabına aralıklı olarak dizin.
3. Son olarak hazırladığınız hamurların ortalarına birer adet fındık yerleştirin ve önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında
4. 30 dakika kadar pişirin. Şekerpareler fırında pişerken bir tencerenin içerisine suyu ve şekeri ekleyip kaynatın. Kıvam almaya başlayınca içerisine limon suyunu da ilave edip 10-15 dakika daha kaynatın. Ardından ocaktan alın ve şerbeti ılımaya bırakın.
5. Fırından çıkan şekerpareleri 2-3 dakika dışarıda dinlendirin ve ılık şerbeti döküp soğuyunca servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER