Şişte Patlıcanlı Köfte Tarifi
3 votes, average: 3,33 out of 53 votes, average: 3,33 out of 53 votes, average: 3,33 out of 53 votes, average: 3,33 out of 53 votes, average: 3,33 out of 5
3,33/5Toplam: 3 Oy
view 12.361
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
1

Şişte Patlıcanlı Köfte Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Bazı malzemeler özeldir, hangi yemeğe konsa güzellik katar. Patlıcan ve kıyma da onlardan. Bu iki kahraman hangi yemek çağırsa gider, olayı büyük bir lezzetle çözer. Bize de yemeği yiyip olaysızca dağılmak düşer. Teşekkür ederiz, patlıcan ve kıyma. Patlıcan ve kıymanın ziyaretine gittik. “Sevgili patlıcan ve kıyma; bu arada biz diyoruz ki sizin bu özel güçlerinizi birleştirsek de bir güzel tarifte buluştursak? Yani eğer sizin için de uygunsa sizinle MigrosTV tariflerinde buluşalım isteriz.” Dedik. Onlar da bizi hiç kırmayıp bu olay yerine de geldiler ve harika bir sonuca ulaştık!Bizim malzemeler hazır, sizinkiler de hazırsa videomuzun detaylarına gömülmeye başlayabiliriz.Şişte patlıcanlı köfte tarifi, şişte patlıcanlı köfte nasıl yapılır gibi birçok tarif MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

Püf Noktası:

Pişirme esnasında şişlerinizi 7 dakika arayla çevirerek hem daha iyi pişmesini sağlar hem de yanmasına karşı önlem alabilirsiniz.

 

Migros’tan aldığınız ete güvenmeniz için bir sebebiniz var!

  1. Migros, Türkiye’nin her yöresinden, düzenli olarak denetlediği iş ortağı çiftçilerden Türkiye’nin en büyük işleme kapasiteli kendi tesisine alım yaparak işler.
  2. Migros’taki tüm etler, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlediği esaslara uygun şekilde çiftlikten sofraya kadar %100 veteriner hekim kontrolünde takip edilir.
  3. Migros Gıda Güvenliği Sistemi kapsamında 60 kişilik uzman kalite ekibi, 220 kalite kontrol noktasında denetimleri gerçekleştirir.
  4. Etler, et işleme tesisimizden size ulaşana kadar 0-4°C’de soğuk zincir ile her aşamada korunmaktadır.
  5. Migros’ta et reyonları, her gün yeniden taze ürünler ile hazırlanır.
  6. Migros Perakende Akademisi, Taze Gıda Fakültesi,
  7. Et bölümünde eğitim gören kasaplarımız etleri sizin için hazırlar.

Şişte Patlıcanlı Köfte Yapımı:

1. Bir adet patlıcanı, bir adet domatesi, bir adet biberi ve yarım soğanı halka halka doğrayın.
2. Köftelerle birlikte halka halka doğranmış sebzelerinizi sırasıyla çöp şişe takın. Üzerlerine tuz, karabiber ve zeytinyağı ilavesi yapın.
3. 220 derecede ısınmış fırında 13 dk pişirin.

EN ÇOK İZLENENLER