MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda olsun istiyorsanız listeden seçim yapabilirsiniz.

Siyah noktalar; birçok insanın korkulu rüyaları arasındadır. Özellikle yüzde “T bölgesi” olarak adlandırılan burun, çene ve alın bölgesinde daha sık görülen, güzel görünen ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı engelleyen siyah noktalar; makyaj hileleri ile kapatılsa da sorun kökten çözülmeye ve tamamıyla yok edilmeye çalışılmalıdır. Peki nasıl? Her evde bulunan malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz bir maske sayesinde kısa zamanda şikâyetçi olduğunuz siyah noktalardan kendinizi kurtarabilirsiniz. Tüm detaylar için videomuzu izleyin.

Bu tarifte limon, gözeneklere nüfus ederek gözeneklerde birikmiş kir ve yağı çözerken, karbonat da ovma yardımıyla gözeneklerin içinin boşalmasını kolaylaştırıyor. Bu maskeyi, yemeklik tuz ile de yapabilirsiniz.

Siyah noktalara karşı maske, siyah noktalara ne yapılmalı, siyah noktalar nasıl yok edilir ve daha birçok güzellik maskesi için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

YAPILIŞI:

1. Bir yemek kaşığı karbonat veya tuza yarım limon suyu ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırın.
2. Ardından siyah noktaların bulunduğu sorunlu bölgeye parmaklarınızla ovalayarak sürün ve iyice yayıldıktan sonra 15-20 dakika bekleyin.
3. Son olarak yüzünüzü soğuk suyla durulayın; çünkü soğuk su, cildi gererek gözeneklerin kapatılmasına yardım eder.

EN ÇOK İZLENENLER