Soslu Marine Dana Kuşbaşı Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,76/5 Toplam: 5.214 Oy
view 72.619
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Soslu Marine Dana Kuşbaşı Malzemleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Soslu marine dana kuşbaşı tarifimize sofranızda yer açmaya hazır mısınız? Tarifimiz kolay ve lezzetli. Etleri lezzetlendirmeyi ve farklı lezzetler ile harmanlamayı sever misiniz? Eğer cevabınız evetse gelin size kolay bir yemek tarifi verelim. Dolmalık biber, kabak ve yeşil soğan işbirliğinde enfes marineli et tarifimiz ile enfes yemeklere hazır olun!

 

Sağlıklı ve lezzetli et yemeklerinin sırrı iyi ettedir. Migros’tan aldığınız etler güvenilirdir. Migros, Türkiye’nin her yöresinden düzenli olarak denetlediği iş ortağı çiftçilerden Türkiye’nin en büyük işletme kapasiteli kendi tesisine alım yaparak işler. Migros’taki tüm etler, Gıda – Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlediği esaslara uygun şekilde çiftlikten sofraya kadar %100 veteriner hekim kontrolünde takip edilir. Migros Gıda Güvenliği Sistemi kapsamında 60 kişilik uzman kalite ekibi, 220 kalite kontrol noktasında denetimleri gerçekleştirir. Etler et işletme tesislerinden size ulaşana kadar 0-4 °C’de soğuk zincir ile her aşamada korunmaktadır.Migros’ta et reyonları her gün yeniden taze ürünler ile hazırlanır. Migros Perakende Akademisi, Taze Gıda Fakültesi, Et bölümünde eğitim göre kasaplar etleri sizin için hazırlar. Lezzetli, her damağa uygun %100 dana etinden üretilen köfteler, özel soslarla tatlandırılmış fırınlık ya da ızgaralık ve ihtiyacınız olan tüm etler sizin için hazırlanır. İyi et, iyi gelecek demektir.


 

Soslu Marine Dana Kuşbaşı Yapımı:

1. Dökme veya seramik tavayı kızdırın.
2. Sıvı yağı, etlerini ve sarımsağı koyup 15 dakika kadar kavurarak pişirin.
3. Ilık suyu ilave edip 5 dakika daha etleri kavurun.
4. Doğranmış sebzeleri sırası ile dolmalık biber, kabak, yeşil soğanı ete ilave edip 10 dakika kadar karıştırmaya devam edin.
5. Sürekli kavurarak hazırladığınız yemeğiniz hazır.

EN ÇOK İZLENENLER