MigrosTV Şefi’nden; Sporculara Özel Omlet
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
5,00/5Toplam: 1 Oy
view 6.924
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Sporcu Omleti Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Her geçen gün özenle yaşayabilmenin önemi artıyor. Sağlıklı ve uzun bir ömür sürebilmek için sürekli yeni yollar arıyor, yeni tarifler üretiyoruz. Besleyici ve az kaloriye sahip besinleri bulmak kolay; ancak biz, lezzetten de vazgeçmek istemiyoruz. Siz de bu düşünceleri paylaşıyorsanız, doğru yer ile buluştunuz demektir.
Diyoruz ki; sporcuya hem bolca enerji hem de bolca protein gerek; ama ikisinin buluşmasının çok da lezzetli olması şart! O halde işte karşınızda sporcu omleti! İster hazırlık için spor öncesinde tüketin; ister kaybettiğiniz enerjiyi yeniden kazanabilmek için spor sonrasında tüketin, karar size ait.
Güzel bir vücut ile uzun ve sağlıklı bir ömür sürebilme yolunda size eşlik edecek sporcu omleti tarifi için hemen videomuzu izleyin.
Sporcu omleti tarifi, sporcu omleti yapılışı, sporcu omleti yapımı, sporcu omleti hazırlanışı, ev yapımı sporcu omleti, sporcu omleti nasıl yaparım, sporcu omleti nasıl hazırlarım ve daha birçok sporculara uygun lezzet MigrosTV videolarında. Bizi takip etmeye devam edin.

Sporcu Omleti Yapımı:

1. İlk olarak uygun bir karıştırma kabı içerisine yumurtaların ikisi tam kalanların ise sadece beyazları kullanılacak şekilde kırılır. Ardından lor peyniri eklenerek bir çatal yardımıyla içiye karıştırılır.
2. Daha sonra baharatlarda eklenerek çırpılmaya devam edilir ve hazır hale getirilir.
3. Uygun bir tava iyice ısıtılarak tereyağı eklenir ve yanmaması için bir miktar zeytinyağı ilave edilir.
4. Bir santim kalınlığında doğramış olan mantarlar tava içerisine alınarak iyice kavrulur.
5. Mantarları hafif diri kalacak şekilde soteledikten hemen sonra çırpılmış yumurtayı tava içerisine alarak tahta kaşık ile kenarlarından hafif açtırarak pişirin.
6. Daha sonra ince doğranmış maydanoz ekleyip hindi füme dilimlerini omletin tam ortasına yerleştirip tavayı ocaktan alın.
7. Uygun bir tabağa yanına birkaç garnitür eşliğinde omleti ikiye katlayarak servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER