Sütlaç Tarifi
26 votes, average: 3,54 out of 526 votes, average: 3,54 out of 526 votes, average: 3,54 out of 526 votes, average: 3,54 out of 526 votes, average: 3,54 out of 5
3,54/5Toplam: 26 Oy
view 36.644
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Sütlaç Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Pirinç, süt ve şeker üçlüsü nasıl olur da insanı hikâyeden hikâyeye sürükler? Kimini çocukluğuna ışınlar, kiminin kaybettiği büyüklerine özlemini perçinler. Elbette, Türk mutfağının en bilinen, vazgeçilmez tatlısı sütlaçtan bahsediyoruz. Biraz anne, biraz anneanne lezzetidir sütlaç. Çocuklar için de büyükler için de en sağlıklı tercihlerden biridir. Canınız tatlı çektiği an, her evde bulunan malzemelerden kolayca yapılmasıyla sizi hiç yormayacak, bir kaşığında hissettiğiniz sütün mis kokusu, pirinç tanelerinin birlikteliği ile sizi mutlu edecek besleyici bir tatlı hazırlamanın detayları videomuzda. Şimdiden afiyet, süt ve şeker olsun!

Sütlaç nasıl yapılır, sütlaç tarifi, sütlaç hazırlanışı, nefis sütlaç nasıl yaparım, evde sütlaç hazırlanışı, evde kolay sütlaç yapımı ve daha birçok farklı lezzet için bizden ayrılmayın.

Servis Önerisi;

  • İçinde bulunduğunuz mevsime göre sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz. Üzerine bir tutam tarçın serperek yanına bir top dondurma ekleyerek lezzeti tamamlayabilirsiniz.

Sütlaç Yapımı:

1. Önceden yıkanmış pirinçler tencere içerisine alınarak 1 litre su ilave edilir ve pişmeye bırakılır.
2. Pişen pirinçlere 1 litre süt ilave edilerek kaynatılır.
3. Ayrı bir kapta pirinç unu ve 1 su bardağı süt karıştırılarak tencere içerisine katılır.
4. Kaynayıp kıvam aldıktan sonra toz şeker ilave edilir ve bir süre daha kaynatılıp kaselere paylaştırılır.
5. Buzdolabında tamamen soğutulduktan sonra üzerilerine toz tarçın dökülerek servis edilir.

EN ÇOK İZLENENLER