Sütlü irmik helvası; adetâ geleneksel tatlılarımızdan biridir. Kavrulurken bıraktığı kokusu ile sabırsızlanma nedenidir.

Sütlü irmik helvası gerçek bir sevgiyi hak eder; çünkü mis gibi sütün ve tereyağının aroması, tel tel dökülen taneleri ile kaşıklayan herkesi adeta kucaklar. Dondurma yanına da harika gider, tek başına da lezzetinden hiç mi hiç ödün vermez. Ağızda dağılırken büyülenmemek elde değildir. Tabii; hatırlatmakta fayda var, bu denli güzel olan bir tatlının maalesef ki hafif olması mümkün değil. 1 porsiyonunda yaklaşık 200-300 kalori bulunan, besin değerleri açısından oldukça zengin olan irmik helvasını diyet yapanların listesinde bulundurmaması gerekir.

Tencereler hazırsa mis gibi sütü azar azar ekleyerek helvayı kavurma zamanı! Tüm detaylar videomuzda.

Sütlü irmik helvası tarifi, sütlü irmik helvası yapımı, sütlü irmik helvası yapılışı, sütlü irmik helvası hazırlanışı, sütlü irmik helvası nasıl yapılır, sütlü irmik helvası nasıl hazırlanır, ev yapımı sütlü irmik helvası, sütlü irmik helvası malzemeleri, sütlü irmik helvası kalorisi ve daha birçok nefis tatlı tarifi için bizden ayrılmayın.

EN ÇOK İZLENENLER