Sütsüz Yoğurtsuz Kek
1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5
2,00/5Toplam: 1 Oy
view 1.266
totalCook
Toplam
prep
Hazırlama
fork
Kişi
0

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Size “Leziz bir kek yapacak olsanız, hangi malzemelere ihtiyaç duyardınız?” diye sorsak muhtemelen hepinizden aşağı yukarı aynı cevapları alır aslında süt ve yoğurt kullanmadan da mükemmel bir kek yapabileceğinize sizi pek inandıramazdık. Ancak bu kez hazırlıklı olup size kanıtlar içeren net tarifimizin olduğu videomuzla geldik!
Canınız kek istedi, ancak evde ne süt ne de yoğurt kalmamışsa, bu demek olmuyor ki hevesiniz de kursağınızda kalacak!
Tam da bir kekin kabarması gerektiği kadar kabarmış, lezzeti içinden taşan, hazır alınmış keklere savaş açıp onları tamamen unutmanızı sağlayacak bu kekle çocuklarınızı, çocuk kalan sevdiklerinizi, kek tutkunu komşularınızı mutlu etmeye hazırsanız bizim tarif videomuz da çoktan hazır. Sütsüz yoğurtsuz kek nasıl yapılırmış öğrenmek ve öğretmek için geç kalmayın, şimdiden afiyet olsun!

YAPILIŞI:

1. İlk olarak bir çırpma kabının içerisine yumurta ve şekeri ekleyip iyice çırpın.
2. Ardından kakao hariç diğer malzemeleri sırasıyla ekleyip karıştırın.
3. Yağlanmış fırın kabına ilk olarak kek harcının yarısını dökün, diğer kalan yarısına kakao ekleyip karıştırın. Kakaolu harcı da ilave edip önceden ısıtılmış 185 derecelik bir fırında pişirip servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER