Tarhana Çorbası Tarifi
9 votes, average: 3,56 out of 59 votes, average: 3,56 out of 59 votes, average: 3,56 out of 59 votes, average: 3,56 out of 59 votes, average: 3,56 out of 5
3,56/5Toplam: 9 Oy
view 10.537
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Tarhana Çorbası Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Ülkenin her bölgesinde farklı farklı yapılsa da sofralardan hiç eksik olmayan çorbalardandır. İçindeki birbirinden lezzetli ve faydalı zengin malzemesi ile adeta bir şifa kaynağı olan tarhana, nam-ı diğer “darhane” çorbasının adının kökeni olarak Farsça terḥāne şekli gösterilir.
Bu mis kokulu çorba; bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyonel hastalıklardan koruyor, baharatları sayesinde sindirim sürecine katkıda bulunuyor. Kemiklerin gelişimini de desteklediğinden ek gıdaya geçen bebekler için de güvenle yiyebilecekleri bir lezzet oluyor.

Çoğunlukla yazın hazırlanıp kış için saklanıyor. Yazın ne kadar bin bir zahmetle hazırlanırsa kışın da o kadar kolaylık ve keyifle yeniyor. Kokusunun bile büyülemeye yettiği tarhana çorbası, güzel bir başlangıç için oldukça doğru bir tercih. Şifa dolu bir kâse için tencereleri tarhana ile fokurdatmaya hazırsanız detaylar videomuzda! Tarhana çorbası nasıl yapılır, tarhana çorbasını nasıl yaparım, nefis tarhana çorbası tarifi ve daha birçok pratik çorba tarifi için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Servis Önerisi:

Eğer ki sarımsak ya da nane gibi aromatik lezzetlerden hoşlanıyorsanız çorba üzerine bir miktar sarımsak rendeleyerek ya da nane serperek farklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

 

Tarhana Çorbası Yapımı:

1. Toz tarhanayı 1 su bardağı kadar su ile karıştırarak yumuşaması için bekletin.
2. Zeytinyağını derin bir tencerede ısıtın ve biber salçasını ekleyin, 2- 3 dakika çevirin ve ıslattığınız tarhanayı ile kalan et suyunu ilave edin.
3. Tuz, karabiber, sarmısak ve naneyi katıp sürekli karıştırarak çorbanın kıvam almasını sağlayın. Çorbayı bekletmeden sıcak olarak servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER