Tavada Kek Tarifi
5 votes, average: 3,20 out of 55 votes, average: 3,20 out of 55 votes, average: 3,20 out of 55 votes, average: 3,20 out of 55 votes, average: 3,20 out of 5
3,20/5Toplam: 5 Oy
view 5.710
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Tavada Kek Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Çayın yanında mutlaka bir kek dilimi arayanlardan mısınız siz de? O halde büyük bir çoğunluğun içerisindesiniz demektir. Biz de bu böyle olmaz dedik ve çok pratik bir kek tarifi olmalı diye düşündük.

Fırını olmayanları da sevindiren, çay demlenene kadar hemen hazır olacak kadar yapımı kolay tava kekine bayılacaksınız!

Sütle de çayla da kahveyle de iyi gidecek, yumuşacık, tatlı mı tatlı bir dilim kek ile gününüzü güzelleştirmeye; tüm yorgunluğunuzu yok etmeye hazırsanız detaylar videomuzda. Şimdiden afiyet olsun!

Tavada kek tarifi, tavada kek yapımı, tavada kek hazırlanışı, tavada kek nasıl hazırlarım, evde tavada kek, pratik tavada kek, fırınsız kek yapımı ve daha birçok farklı kek tarifi MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın!

Tavada Kek Yapımı:

1. Uygun bir karıştırma kabı içerisinde yumurta ve şeker çırpılır.
2. Ardından diğer malzemeler eklenerek yoğun bir kek hamuru haline gelip homojen bir kıvam alana dek bir çırpma teli yardımıyla karıştırılır.
3. Önceden tereyağı ile yağlanmış bir wok tavaya hamur dökülür. Son olarak ocağın en kısık ayarında kapağı sıkı kapatılarak 45 dakika pişirilir.

EN ÇOK İZLENENLER