Tepside İçli Köfte
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 232
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Tepside İçli Köfte Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Sıradaki videomuzda içli köftenin bilinen o büyüleyici lezzetine hiç dokunmayıp formunu tamamen değiştirdik ve daima ufak bir yeniliğin peşinde olanları çok sevindirecek sıra dışı bir tarif hazırladık; karşınızda tepside içli köfte yapılışı!

Bulgurun hamur haline getirilip içinin doldurulmasıyla hazırlanan ve genel olarak haşlama ya da kızartma yöntemleriyle pişirilen içli köfte, bu tarifimizde fırınlama ile pişirilip dilimlenerek tüketilmeye hazır hale geliyor. Çay sofralarına da özel akşam sofralarına da çok yakışacak, ezberleri unutturacak tepside içli köfte yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda. Siz de her diliminde lezzetine doyamayacağınız bir seçenek arıyorsanız tepside içli köfte tarifini hemen denemeli, mideleri şenlendirmelisiniz! Şimdiden afiyet olsun!

Tepside İçli Köfte Yapımı:

1. İlk olarak bir kabın içerisine sıcak su eklenir soyulmuş ve doğranmış olan patatesler eklenip haşlanır.
2. Haşlanan patatesler süzülür ve püre haline getirilir.
3. Bir kabın içerisine bulgur eklenir üzerine sıcak su eklenir ve streçle kapatılarak, bulgurun şişmesi beklenir.
4. Bulgur şişince içerisine patates ve diğer malzemeler eklenir. İçi için bir tavanın içerisine kıyma ve yağ eklenip kavrulur.
5. Ardından ince kıyılmış soğanlar eklenip kavurmaya devam edilir. Baharatlarda ,ilave edilip karıştırılarak ocaktan alınır.
6. Yağlanmış bir fırın kabının içerisine patatesli ve bulgurlu harcın yarısı eklenir tabanda göre düzlenir.
7. Ardından kıymalı har ilave edilir. Kalan patatesli ve bulgurcu harçtanda üzerine eklenir ve üzeri kapatılana dek bastırılır.
8. Gerekirse burada elinizi hafif ıslatabilirsiniz. Ardından üzerine zeytinyağ sürüp önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında 20 dakika kadar pişirip dilimleyerek servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER