Toyga Çorbası
1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5
3,00/5Toplam: 1 Oy
view 10.346
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
5

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Şu an birçoğunuzun bu çorba ismini ilk kez duyduğunu ve ekrana şaşkın gözlerle bakıp satırlarımızı takip ettiğini biliyoruz, ancak panik yok. Çünkü o ismi ile her ne kadar farklı olsa da malzemeleri ile tamamen bizden biri! Olay sadece hünerli ellerin o tanıdık malzemeleri güzelce kavuşturmasında gizli.

Toyga çorbası; Osmaniye, Dörtyol ve Erzinyöresine aittir. Malzemeleri ve pratikliği itibari ile bu yörenin ev hanımları tarafından ev halkını doyurmanın sağlıklı bir yolu aranırken keşfedildiği söylenebilir.
Süzme yoğurt, biraz un, biraz yumurta, biraz da buğdayın kaynaşıp sonrasındahaşlanmış nohutun da eklendiği bu lezzet girdabında kaybolmaya gönüllüysenizönce malzemelerinizi sonra da kâselerinizi hazırlamaya başlayın. Bizim tarifvideomuz ise çoktan hazır, tıklamanızı bekliyor. Şimdiden afiyet olsun!

ismi ile her ne kadar farklı olsa da malzemeleri ile tamamen bizden biri! Olay sadece hünerli ellerin o tanıdık malzemeleri güzelce kavuşturmasında gizli.

Toyga çorbası; Osmaniye, Dörtyol ve Erzinyöresine aittir. Malzemeleri ve pratikliği itibari ile bu yörenin ev hanımları tarafından ev halkını doyurmanın sağlıklı bir yolu aranırken keşfedildiği söylenebilir.
Süzme yoğurt, biraz un, biraz yumurta, biraz da buğdayın kaynaşıp sonrasında haşlanmış nohutun da eklendiği bu lezzet girdabında kaybolmaya gönüllüyseniz önce malzemelerinizi sonra da kâselerinizi hazırlamaya başlayın. Bizim tarif videomuz ise çoktan hazır, tıklamanızı bekliyor. Şimdiden afiyet olsun!

Toyga çorbası nasıl yapılır, toyga çorbası malzemeleri, toyga çorbası yapılışı, toyga çorbası nasıl hazırlanır, toyga çorbası hazırlanışı, ev yapımı toyga çorbası, nefis toyga çorbası, pratik toyga çorbası ve daha birçok yöresel çorba tarifi ile sofranıza lezzet katmak için bizi takip etmeye devam edin.

YAPILIŞI:

1. Bir tencereye su, yoğurt, yumurta ve un ekleyip karıştırı.
2. Ardından buğdayları ekleyip kaynatın.
3. Buğdaylar pişince nohutları ekleyin. Tuzunu da ekleyip 2-3 taşım kaynatın ve üzerine pulbiberli kuru naneli sos yapıp servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER