Tuzlu Kurabiye Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3,00/5 Toplam: 3 Oy
view 1.522
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
8

Tuzlu Kurabiye Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Altın günlerinin yıldızı, çay sofralarının vazgeçilmezi, özel kahvaltıların sürprizi; damaklarımızın neşesi tuzlu kurabiye!

Harika atıştırmalık olarak molaları lezzetlendirebilir, uzun sohbetlerle dolu çay sofralarını anlamlandırabilir. Ağzınızda dağılıp hoş bir etki bırakabilir, birçok tadanı tarafından tarifi istenebilir. “Böylesine etkileyici bir yiyeceği neden pastaneden alıyoruz da kendimiz hazırlamayıp etkisini daha da artırmıyoruz?” diye de sorgulatabilir. Evet tam olarak şu an bu sorguyu yapabildiyseniz harekete geçme zamanıdır. Pastane lezzetinde tuzlu kurabiyeler hazırlamak sizin elinizde. Hazırladığınız kurabiyeleri bir de hoş bir kutuya doldurur sevdiklerinizin kapısını öylece çalarsanız sadece kapıyı çalmakla kalmaz tüm kalpleri de çalmış olursunuz. O halde daha fazla oyalanmaya gerek yok, malzemeler Migros’ta detaylar videomuzda!

Tuzlu kurabiye nasıl yapılır, tuzlu kurabiye tarifi, tuzlu kurabiye yapımı, pastanelerdeki gibi tuzlu kurabiye nasıl yaparım, tuzlu kurabiye hazırlanışı, kolay tuzlu kurabiye tarifi ve daha birçok farklı kurabiye tarifi MigrosTV videolarında, bizden ayrılmayın!

Tuzlu Kurabiye Yapımı:

1. Yoğurma kabına, oda sıcaklığında olan margarini ve üzerine sıvı yağ ekleyip karıştırın.
2. Daha sonra un hariç diğer malzemeleri ekleyip karıştırın. Son olarak unu yavaş yavaş ekleyerek yoğurun.
3. Kıvam alan hamurdan parçalar koparılarak istenilen şekil verilir ve tepsiye dizilerek üzerine yumurta sarısı sürülür.
4. Ardından üzerilerine çörek otu ve susam serpiştirilerek önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 20 dakika pişirin.

EN ÇOK İZLENENLER