Vişne Reçeli
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,06/5 Toplam: 6.876 Oy
view 46.618
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Vişne Reçeli Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Onun için “ekşi lezzetlerin en tatlı halidir.” desek kafaları biraz karıştırmış olabiliriz; ancak vişne reçelini tattığınızda oluşan karışıklığın hemen yok olduğunu ve sadece lezzetle baş başa kaldığınızı hissedeceksiniz!
Kahvaltıların en tatlı, en renkli seçeneklerinden olan reçellerin siz hangi meyveden yapılmış olanlarını seversiniz bilemeyiz; ama henüz vişne reçelini tatmadıysanız biraz acele edip bu tarifimizi hemen uygulayın deriz.
Mevsimin en taze vişnelerini alıp şekerle iyice kaynaştırarak son derece pratik bir şekilde ulaşacağınız büyüleyici sonuçlara hazır olun! Vişne reçelini ister çıtır ekmeklerinize sürün, isterseniz de pasta, kurabiye, kek gibi yiyeceklerin yapımında kullanıp farklı mı farklı, etkileyici sunumlar yaratın.
Vişne reçeli yapımı hakkında, ihtiyacınız olan tüm detaylar videomuzda sizi bekliyor. Siz de hemen vişne reçeli tarifi ile tanışıp evdeki tüm kaseleri, tüm minik kavanozları onunla doldurun. Şimdiden afiyet olsun!

Vişne Reçeli Yapımı:

1. Çekirdekleri ayıklanmış olan vişneleri bir tencereye alın üzerine toz şekeri ilave edip hafif altı kısık ocakta kıvam alana dek pişirin.
2. Kıvam aldıktan sonra bir limonun suyunu da ilave edip 10 dk daha kaynatın ve Ocak’tan alıp kavanozlara pay edin.
3. Kavanozları kapakların üzerine çevirerek soğuyamam kadar bekletin ve ardından kullanabilirsiniz.
.

EN ÇOK İZLENENLER